Pondělník – Ubal a zmiz

Autor:

Už několik týdnů máme znovu otevřená kina. Po jedno sálových kinech zpustily svůj provoz již i multiplexy. Začal nelítostný boj o diváky. Ti se do kin rozhodně nevrátili v takovém počtu jako před pandemií. Specifická situace panuje v českém filmu.

Každý týden nás čeká premiéra minimálně jednoho hraného českého filmu, k tomu občas nějaký dokument. Mnoho odložených filmů tak čeká na svou šanci a společně s kinaři doufá, že právě on se stane oním vyhledávaným letním hitem. A pestrost je skutečně velká. Od komedie pro ženy s názvem Matky, přes žánrové drama ze současnosti od úspěšného režiséra Jana Prušinovského Chyby, až k hororovým Shoky a Morhty s populární dvojící Štáfek Kozub. V záloze čeká například také komedie Deníček moderního fotra v hlavních rolích s prověřenou dvojicí Mádl a Ramba (Voříšková). Touto optikou to vypadá na krásné časy plné nabitých kinosálů. Realita bohužel vyznívá poněkud tragikomicky. Český YOU TUBE kanál Totalfilm se vrátil k projekci filmů zdarma pro své fanoušky. Jako první dostal tuto možnost film Ubal a zmiz, variace na gangsterky Guye Ritchieho s populárním Matoušem Rumlem a Jankem Gregorem v hlavních rolích. Jak na tuto možnost reagovali diváci? Opakovaně se na YOU TUBE kanálu Totalfilmu objevovala tato výzva: Stále máme ještě místa na úterní předpremiéru zdarma! Nová česká krimi komedie UBAL A ZMIZ v úterý 6. 7. ve 20:00 v pražském kině ATLAS. Stačí napsat na…. Film byl nabídnut zdarma za účasti režiséra i herců a i tak měl problém najít diváky. Jak si asi tedy české filmy povedou v tvrdé distribuci kdy si divák za lístek musí zaplatit 140 až 210 korun?

Abychom nekončili negativně, máme i jednu příjemnou novinku. Nezávislí filmaři nespí a stále natáčí a připravují nové filmy. S krátkou ukázkou na svůj nový film se vytasil i tvůrce populárních pohádek Jiří Česák. Pokud se chcete ochladit v těchto parných dnech, vřele vám ji doporučujeme. Komedie pro celou rodinu se točí kolem tatínka, který chce na Vánoce načerno pořídit v lese vánoční stromeček. Do cesty se mu připlete divoké prase. Kde jenom jsme tento koncept už viděli? :) Více v ukázce.