Nový film Jedna noc režiséra Davida Laňky

Autor:

První klapka nového českého celovečerního filmu Jedna noc padla o prvním dubnovém víkendu v interiéru nevzhledně vyhlížejícího domku v Kladně. Natáčení pokračuje v Ostravě. Ústřední dvojici dramatu o jedné noci, která ukazuje, že vztah k naší intimitě křehčí, než jste si mysleli, hrají Adam Ernest a Vanda Chaloupková. V dalších rolích se objeví Kamila Janovičová, Pavlína Balner, Jan Nedbal a další. Za kamerou stojí Václav Tlapák.

„Konzumní způsob života, který je veleben celou západní společností, způsobuje, že si lidé berou nevýhodné půjčky, jen aby mohli žít tak, jak se ukazuje v reklamách. Možnost splácet dluhy ještě zkomplikovala covidová situace. Výsledkem jsou osobní bankroty. Tíživá finanční situace se dotýká stále většího počtu domácností. Náš film Jedna noc se na pozadí příběhu mladého manželského páru dotýká nejen tohoto tématu, ale také určité devalvace obecné sexuality a potažmo sexuální sebeúcty,“ říká scenárista a režisér David Laňka.

JEDNA NOC první natáčecí den Pavel Šinagl No Stress Production3

Tvůrci ovšem nechtějí jen poukázat na bezvýchodnost situace, do které lze poměrně snadno sklouznout, ale také dát naději, že problémy jsou řešitelné, pokud se k nim dokážeme postavit čelem. „Někdy se situace sice může zdát nad naše schopnosti ji zvládnout, ale je důležité se problémům postavit čelem a nevzdat to, jakkoliv to může bolet,“ říká David Laňka, který po filmu SPOLU znovu otevírá společensky závažné téma. „Nebyl to plán, ale téma finanční tísně mladých rodin a „samozřejmost“, s jakou dnes mladí prodávají svou intimitu na livechatech, se dnes týká tolika lidí, že před tím nelze zavírat oči. A já jsem rád, že za pomoci TV Prima a dalších partnerů, o tom můžeme vyprávět náš příběh.“

Mladý tým plný talentů

Režisér a scenárista David Laňka stojí za celovečerním filmem Spolu, ve kterém otevřel společensky aktuální téma rodin s handicapovanými členy, ale také za thrillerem Poslouchej, který byl s úspěchem promítán na zahraničních filmových festivalech. Pro televizi Prima natočil úspěšný seriál Hvězdy nad hlavou a komediální gangsterský seriál Bodyguardi. Kameraman Václav Tlapák má za svou práci na celovečerních filmech Bábovky, Spolu, Prezidentka, Poslouchej, Zejtra napořád a Kozy léčí několik ocenění z domácích i zahraničních festivalů.

JEDNA NOC první natáčecí den Pavel Šinagl No Stress Production6

Představitel Adama Adam Ernest už na DAMU získal Cenu Jiřího Adamíry za mimořádné tvůrčí úspěchy během studia. Na filmovém plátně se objevil ve snímcích Párty Hárd a pokračování Párty Hárder: Summer Massacre či Minuta věčnosti. Televizní diváci jej znají ze seriálů Mordparta a Kukačky. S Davidem Laňkou spolupracoval už na seriálech Hvězdy nad hlavou a Bodyguardi. Pro film Jedna noc spolu s Danem Šubrtem napsal a nazpíval tři písničky.

DSC02299

Roli Elišky hraje Vanda Chaloupková, další osobitý talent nastupující herecké generace. Po filmovém debutu Mezi nimi následovaly snímky Fotograf, Prezidentka ad. Zahrála si v seriálech Modrý kód, Slunečná a také v seriálu Netflixu Haunted.

S režisérem Davidem Laňkou přineseme brzy rozsáhlý rozhovor.

fotografie: Pavel Šinagl/No Stress Production