Herec Gordon-Lewitt testoval 4K od Samsungu

Autor:

„Samsung NX1 je úžasná kamera a dovoluje vám vytvořit opravdu něco speciálního,“ tvrdí známý herec z filmu Počátek, Temný rytíř povstal nebo Looper Joseph Gordon-Lewitt. Ten s hybridním bezzrcadlovým fotoaparátem v konstrukci DSLR pod označení NX1 režíroval a natáčel za pomocí dalších filmařů, muzikantů a textařů krátký film s názvem Ve měste (In a City).

„Projekt je jeden z nejpopulárnější spolupráce, která se objevila na stránce HitRECord komunity“, dodává herec. Tuto skupinu založil sám herec, který režíroval stejnojmenný neotřelý seriál, kde dal právě prostor novým nezávislým scénáristům, kameramanům, skladatelům i hercům. Tento kolaborativní projekt po úspěchu na internetu přesídlil i na televizní obrazovky. A právě pod hlavičkou této komunity tvořili umělci i jmenovaný snímek ve 4K kvalitě. Ten ukazuje  perspektivu sedmi měst, mj.i Prahy, zaměřenou na rozdílnost kultur. „Chtěli jsme něco, co zachytí unikátní texturu a energii každého města. NX1 nám to umožnila a vytvořila něco, na co můžeme být pyšní,“ chválí Joseph práci s progresivním moderním fotoaparátem od jihokorejské značky.

Samsung, jak se zdá, postupně zdolává vyšší a vyšší mety a je dost možné, že jednou nabídne i zajímavý model poloprofesionální filmové videokamery, která by jistě byla cenově dostupná.  Pokud nepočítáme spotřební automatické kamery této značky, tak pro nezávislé filmaře se tak zatím děje pomocí jejich skvěle vybavených fotoaparátů řady NX, s bajonetem Samsung NX, čipem APS-C a modely, které umí zaznamenávat 4K video. Těmi je kromě NX1 ještě i mladší a levnější model NX500, o kterém jsme se zmiňovali v nedávném článku.

Média