Představujeme Unitedwalk

Autor:

I přesto, že je Unitedfilm progresivním spolkem, který se snaží změnit nedostatky v našem filmovém prostředí, rádi si občas ulevíme od nadměrného komfortu moderní civilizace a vydáme se ven po svých. A pak nás napadlo tyto aktivity spojit pro dobrou věc.

Tento týden jsme se vydali ve třech pěšky z Hradce Králové na hrad Potštejn. Všichni tři jsme aktivní sportovci a nepochybovali jsme, že těch 40km za den zvládneme. Chtěli jsme si však připomenout ten pocit jaké to je být tam venku, odkázán jen sám na sebe, muset se o sebe postarat a spát mimo civilizaci v přírodě. To bude totiž nedílnou součástí našeho nového projektu; Unitedwalk.

Věříme českému nezávislému (indie) filmu. Proto naše sdružení existuje. Viděli jsme již hodně kvalitních nezávislých snímků a sami jsme jich pár vytvořili, ať už se jedná o náš dokument Nepřítelem osudu, Burgdorferi, nebo Osud z komiksu. Víme, co to obnáší takový film vytvořit v nezávislých podmínkách a poté se ho snažit dostat tam ven. Peněz není nikde nazbyt, musíte se každému zavděčit a využívat vlídnosti dobrovolníků, musíte vše dělat ve volném čase a nevíte, jestli to bude vše stačit. Poté, co dílo dokončíte, se musíte postarat o distribuci, rozeslat film na festivaly a doufat že se uchytíte, představit ho všem přátelům, sdílet ho jak jinak než na sociálních sítích a čekat. V nejlepším případě se vám povede proplést složitými intrikami a váš film někdo uvidí v televizi. Je za tím příliš moc práce, ale to už všichni víme.

Proto jsme se rozhodli sestavit projekt, který nám pomůže nabrat nové nápady a zdroje a inspirovat se venku, možná i najít pomoc. Projekt Unitedwalk je pochod napříč několika zeměmi Evropy, kde budeme sbírat informace a navazovat spolupráci hlavně pro benefit českých indie filmařů. Budeme se tedy zabývat hledáním nezávislých filmařů a organizací, které je podporují a zkoumat prostředí, ve kterém tvorba probíhá. Cesta je naplánována z Hradce Králové, kde Unitedfilm sídlí, až do švédského Stockholmu, přičemž cesta povede přes Polsko, Německo a Dánsko. Začátek jsme předběžně stanovili na polovinu srpna tohoto roku.

Stejně jako je obtížné natočit nazávislý film, i tento projekt bude velká výzva, kterou nebude možné překonat, pokud lidé nedokáží spolupracovat. Unitedwalk bude proveden exkluzivně za podpory veřejnosti a kdokoli se k němu bude moci přidat, pokud si bude přát nám pomoci náš cíl naplnit. Cesta bude dokumentována a příznivci budou průběžně informováni o jeho průběhu skrze naše sociální média. Pokud se nebudete moci zúčastnit, ale přesto byste rádi pomohli, nabídneme i jiné možnosti podpory.

Pokud vás projekt zaujal, můžete najít všechny informace pohromadě zde: Projekt Unitedwalk

Další informace budeme postupně zveřejňovat.