Tip: Pestrý svět kraťasů - Short of the week

Autor:

Jste autory krátkého ambiciózního filmu? Milujete kvalitní krátké filmy? Pak přijměte tip na budoucnost prezentace filmů skrze webové prostředí, Short of the week.

Fanoušci krátkých filmů zde najdou široký obsah filmů rozličných žánrů z celého světa a tvůrcům zase tato platforma nabízí za poplatek 29 dolarů užitečnou funkci jak film dostat k širšímu spektru diváků, dokonce i se zpětnou vazbou pro tvůrce. Každý přihlášený film má na starost někdo jako kurátor, ten film posoudí, zařadí do nabídky a vyhodnotí prvních 7 dní diváckého ohlasu.

Samozřejmě vstup s filmem do služby je omezen na ucelený srozumitelný krátký film, nemůžete přihlašovat různé díly, filmy o módě, filmy zaměřené na přírodu, videoklipy, jednoduché vtipné skeče, filmy prezentující vizuální efekty apod. Všechna díla by měla mít do 40 minut a samozřejmě čím kratší, tím větší šance prorazit. Samozřejmostí jsou anglické titulky.

Mezinárodní stránka založená v roce 2007 Andrewem Allenem nabírá na síle a pestrosti, proto si po přečtení podmínek nechte projít hlavou, zda náhodou váš film není vhodný pro tuto službu. Technicky stránky využívají konektivitu serveru Vimeo.

Pokud zrovna nic nemáte, nevadí, rozhodně si udělejte chvilku čas a prohlédněte si pestrou paletu filmů. Nejenže zákonitě pobaví, ale na nějaký kraťas zde naberete i inspiraci.

Tak neváhejte a vstupte do světa krátkých filmů

Short of the week