Dračák režiséra Neumanna zaujal vydavatelství

Autor:

Petr "Gergon" Neumann, režisér filmu Dračák, zažívá příjemné období. Pár měsíců po dokončení jeho filmu s fantasy tématikou, podle deskové hry Dračí doupě, ho oslovilo velké herní nakladatelství, aby natočil další krátké filmy podle jejich deskových her.

„Domluvili jsem se na nějakém počátečním, zkušebním projektu. Oni vybrali hru podle které chtějí krátký film natočit a na nás je, abychom je nezklamali a otevřeli si cestu k dalším projektům," tvrdí režisér a odtajnil intence spolupráce: „Čekala nás  produkční porada, na které jsme ze všeho nejvíc řešili, jak správně zachytit atmosféru deskové hry, dodržet všechny její principy, neodporovat pravidlům a přesto přinést reálný a logický příběh.“ Petra tak čekají příjemné starosti, napsat scénář k dalšímu krátkému filmu na než má již zajištěn rozpočet od investora a poskládat funkční štáb a herecké obsazení. Když se první film vydaří, budou následovat další.

Tým Petra Neumanna, který si říká Inferno natáčel zmiňovaný snímek Dračák na kvalitní techniku v 4K rozlišení před necelými dvěma lety, další rok trvala postprodukce filmu, střih, speciální efekty, hudba.

Během celého filmu se prolínají světy reality a fantasy. Toto prolínání vykresluje přístup hráčů k Dračímu doupěti, kdy na začátku hry jsou to jen hráči, kdežto postupně se stávají více a více svými postavami a vžívají se do svých rolí. Film jako celek má hlavně ukázat divákovi příjemnou atmosféru hry na hrdiny a její možnosti.

Že film tak rychle po premiéře otevře dveře k dalším příležitostem, nečekal ani sám režisér. „Chtěli jsme natočit film, u kterého se bude dobře bavit člověk, který to nikdy nehrál a alespoň se seznámí s principem hry a pochopí jak se to hraje.“ A zdá se, že úkol se povedl, protože většina reakcí od hráčů zněla: "Přesně tak to u nás vypadá. Takhle to taky hrajeme. Mám stejné zážitky jako PJ."  No a zájem velkého vydavatele o spolupráci úspěch umocňuje.

Film Dračák měl premiéru v náchodském kině Vesmír. Od té doby bylo možné jej vidět na festivalu Gamecon, nebo Festivalu fantazie. Film bude představen na velkém plátně na blížícím se podzimním festivalu Cinema Open. S Petrem Neumanem přineseme brzy interview.