Program letošního Cinema Open se uzavírá

Autor:

Nezávislý film nemá na růžích ustláno. Festival Cinema Open musel letos bohužel bojovat s rekordním počtem odřeknutí pozvaných hostů, vše na poslední chvíli, z čehož nejvíce zamrzí návštěva Jiřího Mádla, který mohl pohovořit o své nové filmařské dráze, nebo návštěva scénáristy Hořícího keře Štěpána Hulíka.

I tak se však produkční tým snažil připravit co nejlepší program v čele s těmi nejzajímavějšími nezávislými filmy za poslední rok. K projekci bude připraveno 8 projekčních bloků plných nezávislých filmů a 3 celovečerní komerční filmy. Můžete se těšit na zajímavé komediální i žánrové hrané filmy, mezi kterými se objeví i jedna premiéra mladého nadějného hradeckého tvůrce, uvidíte i nespočet zajímavých kvalitních dokumentů zejména o osobnostech z blízkého regionu. Z celovečerních filmů byl do programu zařazen nový snímek Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově, doplní ho celovečerní film Nenasytná Tiffany a dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman.

Mezi hosty se můžete těšit na dokumentaristu Martina Duška, na nezávislého mladého režiséra Andyho Fehu, který představí svou Nenasytnou Tiffany a povede výživný master class s tvůrci, na reportážního kameramana Rallye Paříž Dakar Jana Husáka, který bude přenášet své nabité zkušenosti, na Petra Fridrycha, který nás seznámí s product placementem ve filmu. O nezávislém filmu přednese pojednání Filip Lucinkiewicz.

Mezi lákavý doprovodný program může patřit jistě světelná show, hudební koncert skupiny Three Wild Guns, dílna animace, herní koutek či taneční kreace Just dance na pohybové podložce.

Podrobný program festivalu, jeho projekčních bloků, bude v nejbližších dnech zveřejněn. Stejně tak bude k dispozici katalog filmů a informace o doprovodném programu. Mediálním partnerem letošního Cinema Open je Hitrádio Magic.