Filmová soutěž pro Královéhradecký kraj otevřena

Autor:

Blížící se jaro znamená v oblasti neprofesionálního filmu jediné. Začíná sled krajských postupových přehlídek na vrcholnou filmovou akci celostátní úrovně, která se koná každoročně v červnu v Ústí nad Orlicí. Tvůrci se mohou těšit na obměněnou porotu, novou soutěžní podkategorii i novou užitečnou službu portálu Filmdat.

Dokumentaristka České televize, kameraman Samotářů i režisér Gejzíru

Nemůžeme hovořit za pořadatele jiných krajských kol, ale v Novém Městě bude připravena opět soutěž na co nejprestižnější prezentaci filmové tvorby v kvalitním a pohodlném kinosálu s velkým plátnem. V Kině 70 a přilehlých prostorech kavárny a malého sálu proběhne intenzivní filmový sobotní den. Tříčlenná delegovaná porota bude opět rozdávat hmotné ceny i udělovat postup s pamětní plaketou. Letos přislíbila účast oblíbená porotkyně a dokumentaristka Šmejdů Silvie Dymáková, kameraman Samotářů a režisér filmu DonT Stop Richard Řeřicha a třetí do trojice televizní tvůrce Petr Bělík, který pracuje například na populárním pořadu Gejzír.

Nová služba Filmdatu: jedna registrace = nespočet soutěží

http://www.impulshk.cz/files/mod_galerie/normal-8077.jpgZměny jsou letos dvě. Jedna zásadní a druhá podružnější. V prvé řadě se na celostátní radě pořadatelů odhlasoval doporučený centrální systém přihlašování filmů přes portál Filmdat. Unikátní naprogramovaný systém totiž dovolí tvůrcům povznášející věc, tj. zaregistrovat jednou jedinkrát svůj film a poté již bez jakékoliv další administrace a operování s filmem soutěžit nejen na Českém videosalonu, ale i na ostatních soutěžích. Odpadá chození s filmem na poštu, vyplňování mnoha přihlášek a webových formulářů. Podmínkou je jenom registrace v systému a poté se vám otevřou zcela nevídané možnosti. Kromě všech údajů o filmu je možno i film elektronicky umístit.

 

Nová soutěž videoblogu

Druhou věcí je možnost přihlášení videoblogu do kategorie reportáže a publicistika, případně do hraného filmu. Nelze již tak přehlížet rozvíjející se skupinu bloggerů, kteří operují stejnými prostředky jako tradiční filmaři. Tito soutěžící tak budou moci vyhrát i jednu z hmotných cen.

Informace o soutěži, propozice a návod jak film zaregistrovat naleznete na stránkách soutěže či na portále Filmdat. Uzávěrka soutěže je až 4.dubna 2016, tj. pouhých 12 dní před začátkem soutěže.