iDnes si všimlo nezávislého filmu. Zatím jen Pana opice

Autor:

Velký portál iDnes, jmenovitě  kritička Mirka Spáčilová, si všimla nezávislého filmu. Zatím musíme smutně konstatovat, že bohužel jen traileru a to ještě na neexistující film, Pan opice, filmaře Jana Votýpky. Scénárista, režisér a kameraman v jednom, jež se vzhlédl v akčním filmu, udělal výbornou práci, o tom žádná. Ale proč zrovna zaujal tenhle film nefilm? Snad to není snaha velkého média přiživit se na popularitě videa a nešťastné nehodě tvůrce při natáčení? Věřme, že nezávislí tvůrci pomocí Unitedfilmu brzo přesvědčí naši novinářskou obec, že jejich tvorba stojí za zmínku. Rozhodně více, než „koupená“ inzerovaná televizní tvorba ujetých seriálů.

Hraje se na festivalech, diváky baví tři minuty - a dost. Ač se tváří jako upoutávka filmu Pan Opice, je to jen hra. Jan Votýpka, který falešný trailer natočil, láká v americkém brakovém stylu na neexistující příběh o zabijákovi s opičí hlavou.

„Původně jsem chtěl udělat jen kvalitní trailer, který u nás nemá tradici, retro v moderní stylizaci. Ale reakce včetně zahraničních jsou pozitivní, často slyším, ať z toho udělám celovečerní film,“ přiznává absolvent zlínské filmové školy.

Začíná v něm zrát myšlenka, aby sehnal peníze a příběh navazující na falešný trailer vážně natočil. „Stylový, žánrový film, jaký tu zoufale chybí,“ plánuje. Upoutávku Pana Opice točil anglicky na formát super 8 a málem se přitom zabil.

„V posledním záběru, kde se šerif vybourá, jsem řídil sám a ve skoro stokilometrové rychlosti jsem opravdu narazil do betonového mostu mezi silnicí a polem. Měsíc jsem místo natáčení ležel v nemocnici,“ líčí. Trailer najdete na videu.

Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/video-pan-opice-0g1-/filmvideo.aspx?c=A160313_171717_filmvideo_spm

 

Média