Úspěšná premiéra Sousedem proti své vůli, reakce diváků byla nad očekávání

Autor:

Dne 7. dubna proběhla v Kině 70 v Novém městě nad Metují premiéra filmu Sousedem proti své vůli, jenž vznikl na námět Petra Markova, scénáristy slavné trilogie Slunce, seno. Této filmové projekce se zúčastnili tvůrci, herci a diváci ze širokého okolí.

Režisér Jaroslav Červinka: Reakce diváků byly nad moje očekávání

Sál se zaplnil tak, jak už dlouho tomu nebylo ani u komerční projekce. Režisér filmu Jaroslav Červinka na milou účast publika reagoval slovy: „Opravdu jsem nečekal takovou návštěvnost a byl jsem mile potěšen tím, jak na tento snímek diváci reagovali.“

Diváci se v sále bavili a nakonec je čekal i zajímavý přídavek, film o filmu. „Film byl točen jako úsměvná povídka, samozřejmě mě zajímalo, jestli se diváci budou smát v místech, kde to bylo scénáristickým záměrem. Reakce diváků byly nad moje očekávání,“ doplňuje novoměstský tvůrce.

Zmiňovaný snímek byl již promítán v krajském kole filmové soutěže Český videosalon, kde postoupil do celostátního kola. Kladného přijetí se mu dostalo u profesionální poroty, která krátkometrážní film hodnotila jako výtečnou bakalářskou povídku, za kterou by se nemusel stydět ani erudovaný štáb České televize. Podmínky k realizaci byly však oproti televiznímu štábu značně omezeny, o to cennější výsledná podoba díla je. „Cesta k natočení filmu byla náročná, ale s partou nadšenců jsme ji nakonec zdárně zvládli“, uvedl režisér filmu pan Jaroslav Červinka. Snímek se představí na řadě dalších soutěží a festivalů, tím nejbližším jistě bude Rozesmátá kamera v rámci festivalu televizní a filmové komedie Novoměstský hrnec smíchu.