V ČR vznikl akční film se skutečnými bojovníky

Autor:

Čím hlouběji klesneš, tím ostřejší poneseš následky. To je podtitul nového českého krátkometrážního akčního filmu Hloubka ostrosti. Jde o film s akčními bojovými scénami, ve kterých hrají ti nejpovolanější. Jak profíci mezi kaskadéry tak i reální sportovci.

Hloubka ostrosti 1

Hongkongská a americká škola akčních bojových filmů sázela vždy více na sportovce, kteří se až po zvládnutí bojového umění stali známou hereckou tváří. V Čechách se o podobný model pokusil filmařský tým, pocházející z řad žáků Aikida.

Natočili příběh o fotografovi, který se ráno probudí zbitý doma a vybavuje se mu, že ho někdo v noci přepadl. Hlavní roli ztvárnil Ondřej Malina, český aikidista a kaskadér. Role padoucha se zhostil Michal Kavalčík, známý jako Ruda z Ostravy. Režii má na svědomí Lukáš Šimandl a Jarda Wagner. Film měl nezvykle dva režiséry, protože Lukáš Šimandl se staral o natáčení akčních scén a Jaroslav Wagner měl na starosti vedení herců a dialogy. Myšlenka natočit akční film napadla prvně jmenovaného po úspěchu jeho kraťasu Aikido: Street Story, které má na You Tube téměř čtvrt miliónu shlédnutí. „Je to můj oblíbený žánr. A akční filmy s pořádnými bitkami se u nás moc netočí a já si to dlouho chtěl vyzkoušet," dodává Šimandl.

Snímek vznikl jako fanouškovský projekt, většina lidí ze štábu to dělala pro to, že si chtěli zkusit natočit u nás opomíjený žánr akční film. Točilo se na kameru Sony FS700, hlavně kvůli možnosti slowmotion záběrů, které dodaly chvatům správnou působivost. Ústřední song filmu Samuraj má na svědomí raper Cavalier. Premiéra filmu se uskutečnila v únoru tohoto roku v Praze a Žatci. „Mým koníčkem jsou také bojové sporty, tak jsem si řekl, že zkusím zase něco takového natočit. Snad se Hloubka ostrosti bude líbit," uzavírá žatecký filmař, známý také z dua Brejkdens Bradrs, které uspělo v talentových soutěžích.

Média