Unitedfilm spouští filmový kanál Vortex

Autor:

Unitedfilm představuje novou službu pro diváky a tvůrce nezávislého filmu, jménem Vortex. Jak už je z anglického slova patrné, stránku si můžete představit jako vír, který rozproudí částice a oddělí ty nejlepší pokusy od těch slabších, či chcete-li jako prvek, co důkladně promíchá usazenou vrstvu na hladině. Pečlivě dramaturgicky revidovaný portál navazuje na magazín Unitedfilm a má za cíl představit tu nejlepší nezávislou filmovou tvorbu, která bojuje o své místo v alternativní distribuci na internetu.

UNITEDFILM VORTEX

Nová doba je pro tvorbu filmu jako stvořená. Dostupné edukační materiály, levná filmová technika, crowdfundingová možnost podpory a všemocný internet jako přímá distribuční cesta k divákovi. You Tube a Vimeo jsou skvělé funkční technické služby pro umístění videa, ideální k rychlé konzumaci všemožných informací, ale jak se ukázalo, velmi špatným prostředkem pro  nalákání diváka ke sledování vážně myšlené nezávislé filmové tvorby. Chaotické prostředí, náhodně počítačově generované tipy a utápění se v množství nechtěného obsahu rozličných kvalit způsobuje přehlížení zajímavé a originální filmové tvorby.

Vortex irisPo dlouhém volání po centralizaci nezávislých filmů je tedy prostor konečně zde. Po dávné snaze dnes již neexistujícího portálu Film1.cz je tu teprve druhý pokus o to, najít všechny filmy splňující základní estetická a umělecká kritéria na jednom místě. Snahy Vortexu budou do budoucna směřovat i k žebříčku nejlepších filmů a udílení ceny Vortex za nezávislý film roku na festivalu Cinema Open a zpětné možnosti podpory již zhlédnutým filmům v motivačním modelu, pokud se vám film líbil, podpořte tvůrce.

Stovka filmů a premiérové dokumenty

Ve spolupráci s Impulsem se na Vortexu objeví i premiérově nezávislé zajímavé a pestré dokumenty. Mezi lákavými tituly naleznete například oceňovaný snímek Harmonie života, Pozor, jede Velorex, Mokrý ráj nebo Ozvěnu Ticha. V době svého uvedení je na Vortexu téměř jedna stovka filmů z ČR i zahraničí. Vše legálně určené k bezplatnému zhlédnutí.

Orientace v systému je jednoduchá. Na hlavní straně kromě poutajícího širokého banneru na žhavé tipy naleznete přehled kategorií dle žánru filmů. Šikovnou pomůckou k vyhledávání jsou tagy, které mají rozmanité členění od délky, přes jazyk až k podžánrům. Komentovat snímky lze přes Facebook a vedené filmy jsou vázány na Československou filmovou databázi, kde je možné filmy také hodnotit. Výhodou pro tvůrce je, že snímky mají pod kontrolou na svém kanálu a čísla sledovanosti zůstávají jejich výtvorům. Vortex je jen jakýmsi bezplatným zprostředkovatelem – distributorem. Za výběr filmů je zodpovědná redakce Unitedfilmu a od této chvíle přijímá tipy na umístění filmů z ČR i zahraničí.

Skauting filmů

A jaké filmy Vortex přijímá? Filmy nezávislé, nekomerční, autorské, případně studentské všemožných žánrů. Nepřijímá videoklipy, reportáže, vlogy, pořady, videoart a výrazně experimentální tvorbu, která není nositelem dějové linky. Požadujeme garanci autorskoprávní způsobilosti snímku, záruku, že bylo využito legálních postupů k výrobě díla (software, footage) a že snímek neobsahuje skrytou reklamu, nejedná se o propagační film, snímek nebyl součástí komerční distribuce a producentem snímku není nad 50% jiný koproducent (obchodní subjekt, škola).

Pokud by se chtěl stát někdo skautem a redaktorem Vortexu či Unitedfilmu nebo má tip na umístění filmu, může zaslat informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. V příloze naleznete edukační video k přidávání filmů.

UNITEDFILM VORTEX

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Média