Pomozte ke vzniku českého horroru Kyselý Dech

Autor:

Vzpomínáte rádi na dobu videopůjčoven, domácích dabingů, školních gangů, stylové módy? Staňte se i vy součásti projektu a pomozte dokončit filmovou postprodukci hororu odehrávající se v 90.letech, jenž je stavěný na poctivých ručních efektech.

Kysely dech 2A co vedlo k natočení filmu, který je nyní v postprodukci režiséra Lukáše Bulavu? „Dodneška si pouštím VHS kazety s královským jednohlasým dabingem. Filmy tohoto typu se dávno v takovém měřítku netočí, a je o to vzácnější, když se dnes objeví tvůrci, jako třeba Joe Begos nebo David Sandberg, kteří svá díla staví právě kompletně na atmosféře z 80 - 90. let.,“ prozradil pro Karvinský Deník režisér filmu.

Kořeny vzniku filmu

Prvotním impulsem režiséra bylo nadšení a láska ke starým hororům z 80.let. Během sledování Hřbitovu Domácích Zvířátek (1989) ho zaujala jedna věta tak, jako nikdy předtím. Tu vyslovil Victor Pascow -The Ground is sour (půda je kyselá).  "Což mě okamžitě začalo fascinovat a nutilo přemýšlet nad novým filmem. Věděl jsem, že slovo Kyselá nebo Kyselý musí zaznít v názvu, ale chyběl mi dodatek. V tom jsem si uvědomil, že živí-mrtví mají přece sýpavý dech a bylo vymalováno," rozplývá se tvůrce na svým nápadem. 

O čem to je

„Kyselý Dech je zasazen do poloviny devadesátých let. Svou atmosférou ale připomíná spíše děsy z let osmdesátých. Je to, jakoby Neon Kysely dech 1Maniacs potkali Zombi Holocaust. Jde o příběh dvou sester, které začínají natáčet svůj nový horor právě jménem Kyselý Dech. Start natáčení se ale záhy stává tou nejhorší noční můrou, a ony samy se ocitají v hnisajícím světě doktora Ericha Karpiho,“ doplnil Lukáš Bulava.

Dotočeno, jen nadabovat

Snímek je již natočen a momentálně je v postprodukci. Velkou porci finančních prostředků spolkne zvukový a dabingový postsynchron, který jinak výborně řemeslně provedenou kinematografickou práci povýší do vyšších příček. Zajímavostí je, že originální plakát na plátno namaloval k filmu Nikola Khoma Vavrous a plátno bude vydraženo v rámci kampaňě na Hithit.com, kde můžete dokončení filmu podpořit i vy.

Kampaň na podporu dokončení českého nezávislého horroru Kyselý Dech

Malba plakátu ve zkratce

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Média