Zvuk nezávislého filmu roste, letošní Cinema Open ve třech městech

Autor:

Zvuk nezávislého filmu pomalu roste, proto se pro 7. ročník rozhodl festival rozšířit na další dvě místa, do dvou hezkých měst v Podkrkonoší a v Podorlicku. Kromě tradičního hradeckého biografu, tak mohou diváci navštívit filmy a doprovodný program i v Hořicích, v Biografu Na Špici a v Červeném Kostelci, v kině Luník. Festival letos poprvé předá cenu Vortex nezávislému filmu roku 2016, cenu za scénář a kameru. Nominované i vítězné filmy bude možno zhlédnout ve všech třech městech.

V Hradci Králové se v pátek a sobotu, kromě nezávislých filmů, mohou diváci těšit mj. na obnovenou projekci českého slavného sci-fi filmu Ikarie XB1 nebo na válečný thriller Antrophoid s animovaným předfilmem Pérák o čs. válečné legendě. Přichystaný bude na každý den i zajímavý master class (o filmové hudbě, či o cestě filmu od výroby do kina), prohlídka promítací kabiny, míchání drinků, animační dílna pro nejmenší či pásmo dětských filmů.

V městě kamenné krásy, v Hořicích, začíná festival ve čtvrtek a v pátek bude předána cena nezávislému filmu roku Vortex 2016, budou zde k vidění nominované filmy, doprovodný filmový program a i poučení formou master class (trikové efekty do filmu, scenáristika). Zahraje populární rocková kapela Three Wild Guns. K návštěvě bude lákat i nedaleké muzeum Karla Zemana a Eduarda Štorcha v Ostroměři.

Červený Kostelec v sobotu nabídne další kvalitní nezávislé filmy, swingovou hudební kapelu Berdychův gang, filmového hosta a nový český film Pohádky pro Emu s Ondřejem Vetchým a Annou Geislerovou.Ročenka Unitedfilm

Z nezávislých filmů bude nejzajímavějším lákadlem jistě Lesapán, Pavla Soukupa, o přízraku z lesa, romantický příběh o lásce, Dvě slova, kostýmové drama o mobilizaci československé armády v roce 1938 s názvem Na konci září nebo české sci-fi o zloději duší, Snapshot. K tomu další zajímavé filmy pestrých žánrů, které jinde v kině neuvidíte.

Ke každé vstupence dostane návštěvník časopis - ročenku Unitedfilm s komiksem zdarma a další překvapení.

Mediálním partnerem letošního ročníku je Hitrádio Magic.

Nominované filmy na cenu Vortex

  Název filmu Režie Scénář Kamera Žánr Délka
1 Na konci září Milan Cyroň, Tomáš Uher Milan Cyroň, Tomáš Uher Lukáš Masner, Jan Haluza Drama 80
2 V zajetí letokruhů Jaroslav Beran Jaroslav Beran Aleš Grunza Drama 12
3 Prach a Broky Šimon Pešta Mikuláš Pešta, Vít Filipovský Yevgeniy Rozhko Akční 59
4 Fantazma Lukáš Masner Lukáš Masner Lukáš Masner Drama 14
5 Hloubka ostrosti Lukáš Šimandl Jaroslav Wagner Lukáš Šimandl a Michal Karabec Akční 22
6 Lesapán Pavel Soukup Petr Koubek Václav Tlapák Drama 23
7 Dvě slova Štěpán Etrych Štěpán Etrych Štěpán Etrych Drama 26
8 Pomsta David Balda Vítek Martinec David Balda Drama 44
9 Kvalitní materiál Martin Doležal Martin Doležal Martin Doležal Komedie 11
10 Snapshot Michal Orsava Michal Orsava Michal Orsava Thriller 28

 

 

Tvůrci přehled Cinema Open 2016

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Média