Cena roku za nezávislý film a program ve třech městech

Autor:

Festival Cinema Open (3.-5.11. Hořice, Hradec Králové, Červený Kostelec) letos poprvé předá cenu Vortex nezávislému filmu roku 2016, cenu za scénář a kameru. Nominované i vítězné filmy bude možno zhlédnout ve všech třech městech.

V salonu republiky zajímavé přednášky, filmová hudba  a restaurování

V Hradci Králové se v pátek a sobotu, kromě nezávislých filmů, mohou diváci těšit mj. na obnovenou projekci českého slavného sci-fi filmu Ikarie XB1, uvedený za přítomnosti restaurátorky Terezy Frodlové nebo na válečný thriller Antrophoid. Přichystaný bude na každý den i zajímavý master class (o filmové hudbě, či o cestě filmu od výroby do kina), prohlídka promítací kabiny, míchání drinků, animační dílna pro nejmenší či pásmo dětských filmů. Na velkém plátně opět ožije  Cesta do Pravěku, rodáka z Ostroměře, Karla Zemana..

Cena nezávislého filmu bude předána v městě kamenné krásy

V městě kamenné krásy, v Hořicích, začíná festival ve čtvrtek a v pátek bude předána cena nezávislému filmu roku Vortex 2016, budou zde k vidění nominované filmy, doprovodný filmový program (převleky filmových a herních postav cosplay, světelná show) i poučení formou master class (trikové efekty do filmu, scenáristika, režie, kamera). Přítomni budou hosté Petr Markov, scenárista trilogie Slunce, seno a Ondřej Hudeček, tvůrce filmu o Ladislavu Stroupežnickém Furiant, s kterým zvítězil na americkém festivalu nezávislých filmů Sundance. Zahraje populární rocková kapela The Atavists či kytaristka Monika. K návštěvě bude lákat i nedaleké muzeum Karla Zemana a Eduarda Štorcha v Ostroměři, které mají návštěvníci se vstupenkou z festivalu zdarma. 

Malebné město v podorlicku ve znamení swingu

Červený Kostelec v sobotu nabídne další kvalitní nezávislé filmy, swingovou hudební kapelu Berdychův gang, filmového hosta, producenta a herce Tomáše Magnuska a nový český film Pohádky pro Emu s Ondřejem Vetchým a Annou Geislerovou.Unitedfight oblka komiks

Dvě slova v české premiéře

Z nezávislých filmů bude nejzajímavějším lákadlem jistě Lesapán, syna známéh dabéra, Pavla Soukupa mladšího, o přízraku z lesa. Dále romantický příběh o lásce v české premiéře, Dvě slova, kostýmové drama o mobilizaci československé armády v roce 1938 s názvem Na konci září nebo české sci-fi o zloději duší, Snapshot. K tomu další zajímavé filmy pestrých i akčních žánrů (Pan Opice, Hloubka ostrosti, Pomsta), které jinde v jiném kině neuvidíte.

První vydání ročenky Unitedfilm a komiksu Unitedfight

Unitedfilm na festivalu poprvé vydává svoji 64 stránkovou barevnou tištěnou ročenku v nákladu tisíc kusů, plnou nezávislých filmů, jejich tvůrců (Haluza, Masner, Fehu, Doležal, Zezula, Etrych atd.), techniky, zajímavých rozhovorů a premiérového dílu komiksu Unitedfight, o boji za nezávislost. Představí se v prekvelové třídílné části první postava, zvukařka a ranařka Ren. Časopis dostane ke každé vstupence návštěvník zdarma. Premiérovou obálku zdobí z pocty plakát na jeden z průkopnických filmů, Zombie movie, Martina Kaňůrka z roku 2010.

 

Více informací na www.cinemaopen.cz

 

Média