Premiéra Roots in Ego s party přídavkem

Autor:

Žižkov je možná na první pohled šedivý, ale v jeho středu stojí vysílač, který je jako raketa, co člověka vystřelí přímo do kosmu.

A přesně tam ráda cestuje žižkovská parta kamarádů; palivo, chuť ani vyladěný rytmus v srdci jim nechybí. Každý z nich se nachází v jiné životní situaci, jedno však mají společné – odmítají být jen odevzdanými sluhy systému, chtějí vidět dál a hloub a chtějí se u toho bavit. Jejich vztahy se postupně zamotají a skrze bizarní kolotoč událostí vše směřuje ke krátkému osvícení, ale taky krutému vyvrcholení... Hravým stylem navazuje na britské filmy o taneční generaci a vtahuje diváky do kolotoče mejdanů, drog a pocitů nekonečné svobody... a taky ztracené nevinnosti, samoty a paranoie. Ukazuje se, že dobro a zlo jsou jen pojmy, kterým dávají smysl malé každodenní činy.

RootsKrátký nezávislý film režisérky a scénáristky Kristiny Weiserové (113kw) se ptá, kde se v lidech bere negativní energie a kde pramení zlo? „Téma tedy naprosto vyvěrá z mého života, mých zkušeností, je to prostě téma mně zcela vlastní. Scénář se mi v hlavě utvářel 15 let a jsou v něm zakomponovány věci, které se přímo reálně staly… buď mně, mým přátelům, nebo jsem o nich slyšela,“ prozradila režisérka a scenáristka pro Blesk.cz.

Název si vypůjčila z knihy Perspektivy od britského filozofa Paula Bruntona. Roots In Ego je vysněný projekt režisérky Kristiny Weiserové vzniklý díky spojení nadšenců a profesionálů. Mozaika příběhů z prostředí alternativní taneční kultury sází na původní českou hudbu a taky na autentické herecké obsazení. „Jsem z generace, která nekouká na televizi a nechodí do kina. Chodíme na party a na filmy, když už, tak koukáme doma. Tento film je o nás, a pro nás, a právě proto nebude uveden v kině. Bude uváděn ve spojení s party v klubech, vždy nejdříve film a pak party s DJ’s, ve spojení s vizuální show a performerkami,“ dodává režisérka Blesku.

V hlavních rolích se představí Eva Kavanová jako mládá a trochu naivní Natálie, Štěpánka Pencová jako její starší sestra Karolína, Radovan Klučka jako DJ Lubosh Roll, Jaromír Nosek, coby pořadatel prodělečných undergroundových parties Oskar nebo Michal Dudek jako Martin Princ, týpek, co se cítí být nekonečně nad věcí. O původní hudbu se postaral Varhan Orchestrovič Bauer.

Premiéra s party proběhne v pátek 3. března v Paláci Akropolis Praha od 20 hodin.

Média