Na královéhradecku vzniká pohádka od tvůrce Projektu Černá Voda

Autor:

Po úspěchu svého studentského filmu Projekt Černá Voda se mladý tvůrce Jiří Česák z Hradce Králové vrhl na natáčení svého dalšího originálního díla, tentokrát pohádkového žánru.

Cesak pohadka02O vlásek zakletá je krátkometrážní pohádka s klasickým námětem o hrdinovi, který se vydává na zkušenou do světa, aby si našel nevěstu a zasloužil si hospodářství svých rodičů. Při putování skrze zakleté království na něj čeká pár nástrah, ale možná také láska. Příběh spojuje motivy Boženy Němcové a Václava Říhy.

V hlavní roli se objeví Václav Patka, se kterým Česák spolupracoval již na svém předchozím filmu Čertův mlýn z roku 2014. Roli vypravěče si zahrál Jan Bílek z hradeckého divadla, dále uvidíme Františka Staňka jako statkáře. Potrhléhlo českého krále ztvránil František Čaněk z divadla v Pardubicích. Z Projektu Černá Voda se vrací také jedna z hrdinek, Kateřina Kopáčková. Vzhledem k povaze nezávislé produkce se zbytku rolí museli zmocnit buď členové rodiny nebo přátelé, včetně zvířatek z Obory ve Žlebech. K filmovým lokacím patří například Zámek Pardubice, zámek Loučeň, Šrámkův statek v Pileticích a další lokality v okolí Hradce Králové a Pardubic.

Film byl natočen na konci léta 2016, ovšem podle slov tvůrce se jeho dokončení protáhla díky jeho nekomerční nezávislé povaze. Přesto však nyní již zbývá dotáhnout poslední kroky obrazové postprodukce.