Nový Baldův film má konečné jméno a míří do kin

Autor:

Po dokončení dotáček chybí už jen pár kroků k jeho finální distribuci.

balda 02 01Již těsně před dokončením se nachází další film Davida Baldy doposud známý jako NED, jeho nový a finální název je Nevinná krutost. Příběh založený na skutečných událostech je zahalený do roušky nelegálních psích zápasů pořádáných českým podsvětím. Hlavní role ve filmu obsadili Vítek Martinec (stejně jako u jejich předchozího společného filmu Pomsta) a herec z Východočeského divadla v Pardubicích Tomáš Lněnička. Dále se diváci mohou těšít na bohaté obsazení umělců z Klicperova divadla jako například Jiřího Zapletala, Josefa Čepelku, Jana Vápeníka, Jana Bílka a dalších. Hudbu k filmu složil opět Martin Sedáček, nahrávalo se v hradeckém studiu Oldtown Studios. Film byl natočen během roku 2016.

“Ten film jsme natáčeli v celku asi měsíc a takřka nonstop, více jak polovina scén je natáčena v noci. Jinak ale bylo natáčení dost pestré, ať už lokačně, tak opravdu velmi odvážnými scénami, které bylo potřeba zachovat v jednotné atmosféře právě toho tajemného podsvětí. K tomu taky ohromně pomohly herecké výkony, bylo velmi příjemné spolupracovat se skvělými lidmi z Klicperáku a Jesliček.” říká k průběhu natáčení režiser Balda.

I přes lehce tajuplný příběh, který je však plný emocí a dramatických minizápletek, jsou nejzajímavější části filmu série psích zápasů. Co bylo na natočení tak netradičních scén nejsložitější?  “Museli jsme vlastně kompletně vymyslet způsob, jak bychom natočili psí zápasy tak, aby byly pro diváka atraktivní, ale hlavně, aby se obešly bez zranění psů a herců a přitom vytvořit autentické prostředí.”

Poslední film Davida Balda s názvem Pomsta byl zrovna přijat do vysílání České televize, což z něj udělalo nejmladšího režiséra, který dostal svůj nezávislý film do televize. "Museli jsme překonat spousty překážek, ale v mnoha případech nám byl osud nakloněn," dodává Markéta Hrubešová, která se u projektu zastala role produkční. Konečná délka filmu bude 87 minut. Film míří do kina a mezi finálními úpravami již režisér jedná s možnými distributory, ale zatím není jasné kdo se filmu ujme. V případě úspěchu by se tak navíc stal nejmladším nezávislým režisérem, který prorazil do kinodistribuce.