Nominované filmy na cenu nezávislého filmu Vortex 2017

Autor:

Festival Cinema Open hostí přehlídku nezávislého filmu a v rámci něj se udílí cena Vortex pro nejlepší nezávislý film roku, nejlepší scénář a kameru.

vortex sekyDesetičlenná odborná porota složená z tvůrců nezávislého filmu, redaktorů, kinařů a hudebníků hodnotila snímky podle kritérií nezávislého filmu a nyní je zveřejněn seznam finálových nominací, z nichž vzejde v sobotním udílení cen v Bio Central 4.11. v Hradci Králové vítěz, který si odnese vyjma trofeje i 10 tisíc korun od hejtmana Královéhradeckého kraje. Snímky z širší nominace si odnesou výhru od půjčovny techniky Biofilms v celkové hodnotě 27 tisíc korun.

 

Vortex nominaceNejlepší film a režie     

Jan Míka, Jsme přece lidi

Robin Kašpařík, Jsem brána      

Lukáš Bulava, Kyselý dech         

 

 

 

Vortex nominaceNejlepší scénář              

Lukáš Bulava, Kyselý dech

Vojtěch Landa, Hlasy

Jan Míka, Jsme přece lidi

               

 

 

Vortex nominaceNejlepší kamera            

Nicolas Bordier, Jsem brána     

Aleš Špidla, Kyselý dech             

Jan Míka, Jsme přece lidi

               

 

 

vortex hlasyHlasy

Ospalé sobotní dopoledne. Volební komise je připravena, ale žádný volič nepřichází a tak si její členové vyměňují názory mezi sebou. Voleb by se rád zúčastnil Jirka, ale šéf jej poslal na služební cestu do Pardubic. Stihne se včas vrátit?

 

vortex bránaJsem brána

První česká adaptace příběhu Stephena Kinga. Muž uvězněný v karanténě vesmírné lodi a podivná nemoc, která ovládá jeho tělo a mysl. Aby se zachránil, bude muset podniknout drastický krok.

 

vortex lidiJsme přece lidi

Zajíc je během kruté zimy vystaven mrazu, čelí hladu a nebezpečí ze strany lovců i jiných zvířat. Jednoho dne zjistí, jak pohodlný a bezpečný život mají králíci v králíkárně.

 

vortex dechKyselý dech

Sestry Červeňákovy se s nadšením pouštějí do natáčení nového hororu Kyselý Dech, což se záhy stává jejich nejhorší noční můrou. Samy se ocitají v hnisajícím světě doktora Ericha Karpiho, jehož zničená mysl touží přeměnit vše lidské v naprosté zlo. Dostává ovšem protivníka v podobě starší sestry, kterou žene msta.

 

vortex synSyn

Krimi drama z ghetta - film kombinuje dramatický příběh s prvky krimi a akčního filmu s dokumentárním pohledem na reálie života v oblasti prostoupené sociální deprivací. Snímek volně vychází z činnosti asistentů prevence kriminality, kteří jsou v něm společně s dalšími romskými neherci také obsazeni. Byl natočen v lokalitě tzv. brněnského "Bronxu".

 

 

 

Ročenka Unitedfilm 2017 titul s komiksem

 

V rámci festivalu bude dostupná i nová ročenka nezávislého filmu 2017-2018 v nákladu téměř tisíc kusů  s titulní stranou loňského vítěze a řadou dalších článků, rozhovorů, včetně katalogu filmů a druhého dílu komiksu United Fight.

Média