Budějovický festival Černá Věž hlásí vyprodáno

Autor:

Sedmý ročník FFČV klepe na dveře. A nás čekají dva dny nabité programem. Tím základem jsou samozřejmě filmy. Užít si je můžete především ve studiovém sále Českého rozhlasu. V činoherním studiu najdete Minikino pro dva, ve kterém si vychutnáte další výběr filmů. Dvoudenní program přinese 36 filmů v hlavních projekcích a další v minikině pro dva. K tomu se připojí Filmový Chytrý kvíz, workshop Na zkoušku dabérem, hudba a agent 007.

Pátek 24. 11.


Promítací pásma – 16:00 – 23:00 (Studiový sál ČRo)

Letošní ročník otevřeme čtyřmi promítacími pásmy. Těšit se můžete na drama i horory. V hlavní promítací čas ve 20:00 přijdou na řadu ty nejzábavnějšími filmy, které letos dorazily. Pohodlně se usaďte a nechte se unášet na vlně zábavy.
Přehled filmů naleznete zde

Filmový Chytrý kvíz – 18:00 – 20:00 (Činoherní studio ČRo)

Znáte české a zahraniční filmy, seriály a možná i večerníčky? Ukažte svůj přehled a soupeřte s ostatními o zajímavé ceny a hlavně svou filmovou čest. Vytvořte si až osmi členné týmy a pokořte sérii záludných i zábavných otázek.
Podrobnosti ke kvízu

Minikino pro dva – 16:00 – 22:00 (Činoherní studio ČRo)

Výběr těch nejlepších a nejzábavnějších krátkých filmů ze slovenského Pezinského amatérského filmového festivalu. Další smyčka filmů nabídne snímky, které se nedostaly letos do oficiálních projekcí.


Sobota 25. 11.


Promítací pásma – 13:30 – 19:15 (Studiový sál ČRo)

Sobotní program nabídne tři promítacími pásma. Těšit se můžete na další odlehčené filmy a také dokumenty. V hlavní promítací čas v 17:30 přijdou na řadu ty nejlepší letošní filmy ze žánru drama. Následovat bude předávání cen.
Přehled filmů naleznete zde

Na zkoušku dabérem – 14:30 – 20:00 (Činoherní studio ČRo)

Vyzkoušejte si, jaké to je dabovat krátké scény z filmů a seriálů pod odborným ale vtipným vedením Petra a Patrika z Fénix ProDabing. Kluci vám dají rychlokurz, který protrhne vaši bránici a zároveň vám dokáže, že dabér tvrdý chleba má.
Fotogalerie z workshopu

Předávání cen a hudba z Bondovek – 20:00 – 21:30 (Studiový sál ČRo)

Závěrečný večer s předáváním cen letošním vítězům. Večerem provází Teresa Banna, herečka Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Těšit se můžete také na slavné filmové melodie z Bondovek v podání zpěvačky Lenky Lukášové.