Lekce režie od Scorseseho nebo Howarda on-line

Autor:

Internet mění vše okolo sebe a film nezůstává ušetřen. Zejména v oblasti výuky kinematografie a jeho odborných disciplín pomalu a jistě začíná odzvánět starým způsobům výuky. Určitě tato metoda stále nenahradí přímý kontakt s lektorem, ale má zase nesporné výhody časové flexibility a možnosti opakování. „Chci ostatní naučit to, co jsem si přál, aby kdysi naučili mě,“ říká k velkorysému projektu Dustin Hoffman. 

Werner Herzog, Samuel L. Jackson, Dustin Hoffman, Martin Scorsese, Ron Howard

DH class hero web2Chcete se naučit střih a práci se softwarem, You Tube vám zprostředkuje stovky video tutoriálu. Stačí si vybrat jen software, jehož licenci vlastníte či o které uvažujete. Umělecký střih můžete nakoukat či si doplnit odbornými články například z American Cinematographer. U natáčení je mírný skluz, ale nabídka už začíná být také široká. Spousta špičkových kameramanů vede své výukové blogy a video logy. Už na našem portále jste se setkali s lekcemi na filmové svícení. A nyní se dostávají ke slovu i režiséři. A ne leckteří, opravdová špička, jak se můžeme přesvědčit na americkém portále Master class, což je vzdělávací projekt zaměřený na pohodlnou online výuku.

Dokonce se přes něj můžete i dostat k opravdovým mistrům, kteří dali své služby do různých vzdělávacích projektů na internetu. Online služba Master class obsahuje mnoho uměleckých oborů a film tam zastupují opravdu zvučná jména. Od scénáristů, hudebníků, skladatelů až po herectví a režiséry. Werner Herzog, Samuel L. Jackson, Dustin Hoffman, Martin Scorsese a Ron Howard. Pěkná společnost, co říkáte?

A nyní pár informací o tom jak tato placená verze kurzu funguje. Cena začíná za jednu lekci na 90 dolarech, celoroční lekci si můžete předplatit za 180 dolarů. Je dostupná online a přístupná dodatečně ze všech zařízení po celém světě, samozřejmě v angličtině. Kurz obsahuje až několik hodin nahraného videa, pracovních listů a dalšího metodického materiálu, který navrhl dotyčný lektor. Ten je studentům k dispozici pro zpětnou vazbu v domluvenou hodinu. Součástí je i interakce s ostatními studujícími. Nalákat vás mají video upoutávky, jež jednu z nich přikládáme a tak nezbývá jen, než vyzkoušet. Uvidíme, do jaké míry budou lekce úspěšné a zda se dočkáme nové epochy ve vzdělávání.

Stránky Master class

Média