Mladá kamera 2018 přijímá filmy do soutěže

Autor:

Otevirá se 44. ročník soutěže Mladá kamera 2018, která proběhne v Uničově 16.–17. března 2018. Dlouholetá přehlídka je ideální platforma pro mladé nezávislé filmaře do 30 let a studenty filmových škol.

Natoč krátký film. Je jedno, jestli to bude na kameru, foťák nebo mobil. Nejsme vyhranění ani co se týče žánru. Důležité však je, aby byl dlouhý maximálně 30 minut. Vyplň přihlášku na 44. ročník do 19. února. Na konci února budeme z přihlášených filmů vybírat soutěžní filmy. Přijeď s kamarády 16.–17. března 2018 na Mladou kameru do Uničova užít si krátké – amatérské i studentské – filmy do Kina Družba a jeho okolí.

Účast v soutěži

Do soutěže MLADÁ KAMERA se mohou přihlásit všichni filmoví amatéři, studenti a absolventi středních a vysokých filmových škol do 30 let věku.

Přihlášené filmy projdou předvýběrovým kolem, v němž budou vybrány soutěžní snímky.

 

Ceny soutěže

  1. Hlavní cena Mladé kamery
  2. Cena diváků
  3. Ceny v rámci kategorií dle rozhodnutí poroty
 

Soutěžní kategorie

  1. amatérský film, tvůrce do 20 let
  2. amatérský film, tvůrce do 30 let
  3. neamatérský film, tvůrce do 30 let
  4. animovaný film, tvůrce do 30 let

Pod pojmem amatérský film se rozumí takový film, na jehož výrobě se jako režisér, scenárista, kameraman, střihač, zvukař nebo osvětlovač nepodílel student ani absolvent filmové školy, ani jiný filmový profesionál nebo pedagog filmové školy.

Přihláška na soutěž