Retro je stále in - Kung Fury 2 a retro videoklip o záchraně dívky v nesnázích

Autor:

O tom, že o retro projekty ve stylu 80. let je stále zájem, dokazuje i masivní úspěch krátkého nezávislého filmu Kung Fury z chladného severu Švédska. Jeho tvůrce, David Sandberg, dokonce podporuje tvorbu dalších projektů v podobném stylu.

Trailer na Kung Fury způsobil ve světě příznivců retro akčních filmů mánii již krátce po svém uvedení. David Sandberg vzal tvorbu filmu krok za krokem, nejprve si natočil scénu v kanceláři z vlastních zdrojů, aby s ní poté pobláznil pracovníky regionální organizace na podporu nezávislého umění, kteří zpočátku byli dost skeptičtí, ale Sandbergovo nadšení brzy všechny tyto pochyby rozbilo. Odsud již věci začínaly nabírat obrátky a trailer, který díky této podpoře vznikl, začal vábit nové fanoušky a dokonce profesionály ochotné pomoci a kampaň na Kickstarteru umožnila realizaci plného díla. Jak masivní úspěch tento krátký film měl, všichni víme a přivedl mladého tvůrce až do Hollywoodu. Čeho se mu povedlo dosáhnout symbolizuje nedávaná zpráva, že Kung Fury bude nyní zpracované jako celovečerní film! Tvůrce si zatím nechává detaily příběhu pro sebe, ale prozradil, že hollywoodská hvězda Michael Fassbender je na palubě projektu, společně s navrátivším Davidem Hasselhoffem a samozřejmě samotným Davidem Sandbergem v hlavní roli. Více detailů oznámí tvůrce v nadcházejícím měsíci.

Během přípravy filmu ještě stihl Sandberg produkovat díla s dalšími retro nadšenci, mimo jiné s francouzským týmem Seth Ickerman & Carpenter Brut, kteří vytvořili videoklip Turbo Killer jako předehru pro jejich vlastní retro sci-fi projekt Blood Machines, který byl úspěšně zafinancován na Kickstarteru. Videoklip můžete vidět níže.

Ovšem ani tvůrci v České Republice nezahálí a vrací se zpět do zlaté éry videokazet a podomácku dabovaných filmů v krátkém nezávislém filmu Kyselý dech a v dokumentu Králové videa, o kterých jsme vás již informovali.

Těšíte se na pokračování Kung Fury? Co si myslíte o návratu retro stylu ve filmech? Upozornili byste nás rádi na další moderní tvorbu inspirovanou dobou 80. let? Dejte nám vědět v komentářích. 

Média