Otevírají se krajská kola celostátní soutěže neprofesionálního filmu

Autor:

S blížícím se jarem opět vypuká plejáda krajských filmových soutěžích, z které vzejde finálová účast Českého videosalonu v Ústí nad Orlicí. Jedná se o výchozí platformu, z které v budoucnu rostou nezávislí filmaři, absolventi filmových škol, či profesionální tvůrci.

Soutěž otevřena komukoliv

Celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby je vyvrcholením dění v oboru v daném roce a její krajská kola slouží jako vstupní síto pro jakýkoliv stupeň filmové kvality, tudíž přihlásit film může opravdu každý, po splnění základních kritérií, že nejde o komerční druh filmu. Soutěž je vhodná pro začátečníky, pro neprofesionální filmaře, snímky zájmově uměleckých kroužků nebo pro školní filmy neoborově zaměřených škol. Součástí soutěží je porota složená z profesionálních filmařů a rozborové semináře, sloužící k hodnocení přihlášených snímků. Doporučená délka snímků je do 20 minut.

Právě krajská kola se postupně otevírají k možnosti přihlášení, pohodlně online přes systém Filmdat.cz, kde je možné k registraci přiložit i odkaz na film a odpadá tak možnost jakkoliv film pořadatelům zasílat fyzicky.

Termíny krajských soutěží neprofesionální filmové tvorby v České republice 2018http://www.filmdat.cz/storage/201706_5950d0d8ade4f_117a-videosalon.jpg

Tachov                                7. 4. 2018                                      

Kroměříž                            28. 4. 2018         

Červený Kostelec                14. 4. 2018        

Praha                                21. 4. 2018                                  

Svitavy                              27. 4. 2018                                  

Zruč Nad Sázavou      27. – 28. 4. 2018

Filmaři, spadající pod Ústecký a Liberecký kraj, mohou soutěžit v jiných krajích, jim blízkých. Královéhradecký kraj přijme do své kapacity i autory z jiných krajů.

Celostátní finále neprofesionální filmové tvorby v České republice 2018

ČESKÝ VIDEOSALON 2018
65. celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby
15.–16. června 2018, Ústí nad Orlicí