V česku se bude točit fan film Pána prstenů

Autor:

Režisér Šimon Pešta před několika lety zaujmul výpravným historickým snímkem o partě loupežníků, na jaře se rozhodl s historickým spolkem Rosenthal rozjet kampaň na výpravný fanouškovský velkofilm z pera Tolkiena.

Horn of gordon 3Horn of Gondor je krátkometrážní snímek inspirovaný kapitolou z Nedokončených příběhů, jež pojednává o gondorském rytíři Borondirovi a jeho úkolu najít tehdy ještě divoký národ Pánů koní. Diváci se mohou těšit na profesionální choreografie a kaskadérské kousky. „Rozhodli jsme se, že chceme natočit fanfilm ze Středozemě. Vzpamatovali jsme se z Prach a broky a začali vymýšlet, co bychom zase spáchali. Tolkien je pro nás srdcovka a s touto tématikou jsme uspořádali již mnoho akcí - bitev, larpů, táborů,“ zaznívá z tábora Rosenthal na Kickstartrové kampani.

Dnes už víme, že se podařilo vybrat v kampani více jak čtvrt miliónu korun, což bude stačit na základní verzi bez velkých výpravných scén, která je odhadována okolo 15 minut. Tým se připravuje na natáčení, které by se mohlo rozběhnout v létě tohoto roku.

Více informaci v promo videu níže.

Média