Povinný naučný materiál pro nezávislé tvůrce

Autor:

Keanu Reeves není jenom fenomenální hollywoodský herec, je to filmový fanatik. Svou zapálenost přenesl i do projektu režiséra Christhophera Kenneallyho Side by Side, s kterým pomáhal produkčně a chopil se i role průvodce filmu. A o co se přesně jedná?

Jde o americký dokumentární film, který není určen  primárně jen pro filmové profesionály. Mapuje totiž celkovou digitální revoluci ve filmovém průmyslu a do svého spektra zařazuje vrcholné režiséry, kameramany, střihače, producenty i herce, o kterých se vám v jednom filmu ani nesnilo.

Práce s digitálem je jako s voskovkami, zatímco já pracuji s olejovými barvami

Wally Pfister

kamerman, Temný rytíř

Uvidíte zákulisí natáčení velkých filmů, představitele americké nezávislé scény, stejně tak první průlomy v oblasti digitálního natáčení.  Dozvíte se spoustu zajímavostí ohledně produkce a postprodukce a sami sobě si položíte zásadní otázku. Opravdu je celluloid odepsaný?

Pokud si myslíte, že ano, neříkejte to nahlas před Christhopherem Nolanem a jeho kameramanem Wallym Pfisterem, který přirovnávají práci s digitálem jako práci s voskovkami, zatímco oni pracují s exkluzivními olejovými barvami.

Média