Již jen měsíc jsou otevřeny přihlášky na 8. Černou věž

Autor:

Nezávislé filmy, studentské filmy, malé amatérské filmy, velké amatérské filmy a dokumenty. To je pět kategorií v hlavní soutěži, do kterých mohou filmaři z Česka a Slovenska přihlašovat své filmy. A to už pouze měsíc, konkrétně do 15. srpna.

Filmy přihlašují režiséři nebo producenti na webových stránkách Filmového Festivalu ČERNÁ VĚŽ. Každý autor může přihlásit až 4 snímky, jejichž rok výroby spadá do let 2016 - 2018.

„Nyní máme již několik desítek filmů a očekáváme, že jich opět bude minimálně sto,“ prozrazuje aktuální stav registrovaných filmů Milan Pleva, ředitel FFČV. Ten spolu s celým realizačním týmem organizuje filmový festival již osmým rokem. „Stále nás to naplňuje. Každý rok je jiný, poznáváme nové tvůrce a uvádíme jejich nové filmy.“

Letošním tématem je NEKONEČNO. Organizátoři si vizuálně pohráli se symbolem osmičky a do tématu promítnou nekonečný vesmír i nekonečný souboj dobra se zlem. Podle jejich slov se můžeme těšit na souboj hrdinů se zlými silami z celého vesmíru. I proto je letošní oficiální hashtag #budtehrdiny.

V letošní porotě opět usednou osobnosti ze světa kultury, filmu i společenského dění. Účast potvrdili například herečka Kamila Janovičová, pedagog a kameraman Anton Szomolányi, režisér Jakub Hussar nebo Jakub Masák, generální manažer multikina CineStar.

Nominovaní autoři se mohou těšit na osobní pozvání do Českých Budějovic a pro vítěze jsou připraveny sošky Černé věže a dárky od partnerů festivalu. „Především nás již poosmé čeká příjemné a inspirativní setkání. Tentokrát v duchu nekonečného vesmíru,“ láká na závěr všechny tvůrce do Českých Budějovic Milan Pleva.

Registrační formulář naleznete na http://festivalcernavez.cz/autori/system-souteze/.