Hodiny materiálu o populárním knězi Czendlikovi přibývají

Autor:

Jak jsme již bleskově informovali, pokračuje natáčení nezávislého časosběrného dokumentu o životě oblíbeného Zbigniewa Jana Czendlika. Hodiny materiálu radostně přibývají a už teď je jasné, že se bude na co koukat.

Římskokatolický kněz polské národnosti působí v České republice už od roku 1992. Populární je zejména kvůli přibližováním víry s lehkostí a nadhledem, přátelským vztahům s řadou lidí z oblasti šoubyznysu a politiky.

I tím zaujal nezávislého tvůrce, režiséra, hudebníka a moderátora Jaroslava Červinku, který naposledy realizoval scénář komedie podle Petra Markova. K osudnému setkání se vrací ve vzpomínkách: „Sledoval jsem jeho vyprávění a už ten večer mi proběhlo hlavou, že on není jeden z těch mnoha knězů, které jsem znal z dřívější doby, ale že je v dobrém slova smyslu „jiný“, než ti ostatní,“ odtajňuje motivaci režisér.

Dokument Zibi CzendlikCervinka 2Film stále hledá partnery k financování

I to je důvod, proč se s protagonistou dohodl na dlouhodobém natáčení až časosběrného dokumentu. Nyní je natáčení zhruba za polovinou, realizační tým se rozrostl o nového tváře, aktuálně o dalšího kameramana. Stále se přitom tvůrce a producent v jednom snaží najít na natáčení finanční příspěvky, jinak však skromného filmového rozpočtu, kde zabírají největší položky cestovní náklady. Jeden příspěvek už obdržel od partnera, společnosti Ardagh Skřivany, vyrábějící potravinářské obaly. „Prozradím, že mluvím o částce necelých třicet tisíc. Takže každý, kdo kdy natáčel, si lehce spočítá, že pokud se nenajde nějaký další sponzor, budu na zbytek natáčení odkázán jen na vlastní zdroje. Ale já jsem vždy až do poslední chvíle optimistou a věřím, že projekt ještě někoho osloví,“ doufá režisér.

Tvůrce by chtěl snímek dostat do kin, vstoupil do jednání s filmovými distributory a pokud vše dopadne jak má, film by mohl být k vidění v roce 2020.

Můžete se těšit, že brzy přineseme obsáhlé interview s režisérem, který odhalí mnoho zajímavostí o hlavním protagonistovi.