10. ročník Cinema Open se otevírá soutěžícím

Autor:

Festival nezávislého filmu Cinema Open připravuje 10. jubilejní ročník, který proběhne 29.-30.11.2019 v Bio Centrál v Hradci Králové. Tvůrci filmů se mohou již nyní hlásit na www.cinemaopen.cz, kde najdou přihlášku, podmínky a archiv filmů i fotogalerii.

Součástí festivalu je vyhlášení Ceny Vortex nezávislému filmu roku, který obdrží finanční odměnu od Královéhradeckého kraje.

Festival loni navštívilo téměř 600 diváků a podpořil ho svou účastí producent filmů režiséra Olma Omerzu Jiří Konečný, Marek Dobeš, herec Ondřej Malý, Tariq Hager (zakladatel Prague film school) a režisér Pavel Pljuskov.

Velký zájem byl nejen o filmy samotné, ale i o tzv. master class – besedy s režiséry, scénáristy a dalšími osobnostmi filmového odvětví.

Na letošní rok chystá festivalový tým pro účastníky i diváky řadu novinek a vylepšení. Sledujte Facebook festivalu a pokud nechcete jen přihlížet, přidejte se do realizačního týmu!

Festival pořádá Centrum uměleckých aktivit, Impuls Hradec Králové za podpory Ministerstva kultury, Královéhradeckého kraje a statutárního města Hradce Králové. Jeho posláním je šíření povědomí o nezávislém filmu a jeho tvůrcích, poskytnout jim možnost setkávání a odborných besed.