Kdo jsou Vimeans aneb nejlepší tvorba na Vimeu

Autor:

Chcete vidět nejzajímavější filmovou, klipovou, animovanou krátkometrážní hranou tvorbu z celého světa? Zabruste na kanál video serveru Vimeo Staff Picks, který vás uhrane svou pestrou nabídkou, zručností filmařů, paletou témat a rozdílnou škálou nápadů a přístupů k zpracování.

Server má přes 100 miliónů unikátních návštěv za měsíc

 

Vimeo Staff Picks je snaha o výběr toho nejzajímavějšího z celého webového projektu Vimea, které je jinak určené pro sdílení umělecké, autorské a nezávislé audiovizuální tvorby. Pokud vám tento server uniká, měli by jste vědět, že se od masově využívaného You Tube liší svým zaměřením na uměleckou komunitu. Server byl založen v roce 2004 a v roce 2013 měl přes 100 miliónů unikátních návštěv za měsíc a více než 22 miliónů registrovaných uživatelů. Jeho podíl video připojení je hned na třetím místě za You Tube a Facebookem. Portál dokonce pořádá i filmový festival z obsahu, který je na něm nahrán a rozděluje ceny nejlepším tvůrcům. Pro jeho podstatnou velkou komunitu, si jeho fanoušci říkají Vimeans.

Vimeans jsou aktivní členové portálu

Zpět však k zajímavému kanálu, který se dá volně přeložit jako kolektivní výběr, zveřejněný poprvé v roce 2008. Jeho obsah je ručně spravován americkou kanceláří Vimea sídlící v New Yorku. Má 8 tzv. moderátorů, které vybírají a propagují obsah. Sleduje jej téměř 161 tisíc odběratelů a kanál obsahuje přes neuvěřitelných 8 tisíc videií, klipů a filmů opravdu z celého světa. Třídí se tam a zveřejňuje opravdu to nejzajímavější. Tvůrci, kteří se do kanálu dostanou se pyšní na internetu hrdě monochromatickým piktokgramem. Můžete narazit na perly, oceňované filmy, které v ČR uvidíte stěží, natož na obrazovkách našich televizí.

 

Jako lákavý tip přijměte konceptuální hudební videoklip The Upsetter, který režíroval Daren Rabinovitch z Kalifornie o primitivní ženě, která nalezne mezi stromy nečekaného přítele.

Tak do toho! Vimeo Staff Picks

Média