Králové videa se rodí ve střižně. Vznikne i rozšířená režisérská verze?

Autor:

Přestože okurková sezóna zajímavým zprávám moc nepřeje, neuškodí se znovu podívat na některý z roztočených projektů, jak to u nich vypadá a zda se stihne jejich plánovaná premiéra. Tentokrát se podíváme na Bulavův projekt Králové videa.

Bulava Králové videa 1Fanoušků už je jeden tisíc

Karvinský Lukáš Bulava se oproti jiným v létě moc nenudí. Může za to hlavně jeho nezávislá filmová tvorba. „Jsme zavření ve studiu, kde stříháme a ladíme,“ prozrazuje Lukáš na adresu Králů videa. Léto mu kromě povinností ve střižně však zpříjemňuje i cestování s jeho posledním hitem Kyselý dech, který naposled představil v červenci na tajemném zámku v Kuřimi, kde proběhl festival hororů.

Ale zpátky k rozpracovanému projektu Králové videa. „Lukáši, jak moc se pokročilo?

„Aktuální stav je 85 minut, příběh dává smysl a dokument dostává solidní spád, což nám potvrdily i testovací projekce. Teď vychytáváme drobnosti,“ potvrzuje náročnost postprodukce celovečerního dokumentu režisér.

Fanoušci ze sociálních sítí, kterých je mimochodem už úctyhodných jeden tisíc, projevují zájem i o delší verzi, kterou tvůrčí tým dopředu nezavrhuje. Před sebou však mají spoustu práce a nejprve je nutné dokončit nosnou hlavní dokumentární verzi. Zbývají jim totiž ještě důležité voiceovery a technická část, na kterou koncem léta spustí Bulavův tým už druhý crowdfunding.

Bulava Králové videa 2Fanoušci musí pomoci s licenčními poplatky

A to z jednoho prostého důvodu. Licenční práva na ukázky, přestože tehdy pirátských snímků, budou stát výraznou část rozpočtu filmu. A nebude to málo. Kdo čekal, že se v dokumentu s pirátským obsahem, tvůrci nějak obslouží sami digitalizací starých kazet, musí být zklamán. Bylo by totiž riskantní si touto záležitostí koledovat o problémy s majiteli filmových práv, kteří nehledí, z jakého zdroje ukázka pochází. Musí se tedy oficiální, bohužel však nákladnější, cestou. Ale tak to v nezávislém filmu chodí - jde o seriózní záležitost, protože jinak by si snímek uzavřel cesty do širší distribuce a byl by odkázán jen na přeplněný You Tube, kde podobných amatérských pokusů najdeme desítky. Musíme tedy doufat, že fanoušci nenechají tvůrce na holičkách.

Natáčení Hejmy s Vetřelcem

Už teď je vidět, že je o jejich rozpracovaný snímek zájem, potvrzuje to i letní pozvání do redakce Moviezone, kde v září vyjde velký rozhovor s tvůrci. A aby film byl obrazově zajímavý, snaží se štáb natáčet i na neokoukaných místech, Králové videanapříklad s Ondřejem Hejmou v působivém filmovém muzeu v Poděbradech (jak ukazuje screenshot ze střižny). Součástí dokumentu budou i hrané dobové pasáže, které věrně ukážou, jakže to tenkrát s těmi ilegálními VHS kazetami opravdu bylo.

Zůstává jen otázka, na kterou nezná odpověď ani hlavní strůjce Lukáš Bulava. Kdy se to všechno stihne dokončit?

Média