Na zámku v Rožmitále se začal točit český Pán prstenů

Autor:

Šimon Pešta, jenž natočil před několika lety svůj první výpravný film o partě loupežníků, pracuje s  historickým spolkem Rosenthal na českém fantasy z pera Tolkiena Horn of Gondor. Na něho vybrali ve veřejné sbírce na internetu.

Český pán prestnů Horn of Gordon 1Přes nesnáze s hlavním představitelem

Pešta musel kvůli projektu ukončit i studia na právnické škole. Další problém po úspěšné kampani, v které se vybralo přes 11 tisíc euro, přišel od hlavního představitele. Herec, učitel šermu a kaskadér totiž upřednostnil jinou nabídku. „Je nám to velice líto, ale výroba Horn of Gondor se protahuje. Hlavní důvod je ten, že Borek Belfín nakonec nemá čas letos natáčet, neboť musí pobíjet nepřátele v jiném filmu - ten je však v hollywoodské produkci,“ hlásil zklamaně režisér.

 

Výprava opět silnou zbraní

Nakonec se skupina z nepříjemných zpráv oklepala a využila časový prostor ke kvalitnější přípravě snímku, jenž má k divákům přinést méně známý příběh předcházející Pánovi prstenů i Hobitovi. „Nezbývá než tento čas nepromarnit Český pán prestnů Horn of Gordon 3a o to lépe se připravit v preprodukci, plánovat a shánět další podporu projektu,“ potvrdil Šimon Pešta.

Příznivce fantasy jistě příběh zaujme. Bude totiž o počátcích spojenectví Rohanu a Gondoru, lidských národů známých z Tolkienova vrcholného díla. Jeho ústřední postavou je válečník Borondir Udalraph, jenž se nebezpečnou krajinou Středozemě vydává na osudovou výpravu, aby pro Gondor ohrožovaný skřety a nájezdníky z východu zajistil pomoc legendárních Pánů koní.

První klapka

Nyní už doba půstu naštěstí skončila a padla očekávaná klapka. První zmínka se dostala do světa přes jejich sociální sítě z dvoudenního natáčení na zámku Rožmitál pod Radhoštem, kde skupina filmařů natáčela prolog k filmu. Z obrázků je patrné, že skupina opravdu nic nepodcenila a výprava bude opět jejich hlavní zbraní. Doufejme, že se podaří doplnit herecký ansámbl i o zkušené herce, které v předchozím filmu citelně chyběli. Ostatní složky však byly na vysoké profesionální úrovni, proto můžeme tvůrcům důvěřovat i v tomto projektu.

Pokud se to zadaří, máme zaděláno na velké překvapení v nezávislém filmu. Možná se bude jednat i o budoucí film roku. Uvidíme. Tak jako tak,  držíme Šimonovi a jeho štábu v náročném projektu palce.

Foto: FB Horn of Gordon

Český pán prestnů Horn of Gordon 2