Tvůrce Dračáku Petr Neumann se pustil do urban fantasy

Autor:

Po uzavřené fantasy trilogii jménem Dračák, Petr Gergon Neumann se svou skupinou Inferno, začíná natáčet svůj ponurý akční urban fantasy seriál Darknight.

Dark Knight Inferno Neumann 1

První urban fantasy v ČR

Na úvod je dobré v krátkosti hlavního strůjce projektu představit. Petr Neumann by klidně mohl dostat přízvisko, takový český Jackie Chan nezávislého filmu. Vynikající artista bojového umění, s ohněm i mečem. Nějaký čas zkoušel herectví i kaskadéra, odbočkou pro něho byla i práce v kině. Po prvním díle Dračáku točil pro velké herní vydavatelství sérii krátkých filmů a v letošním roce dokončil trilogii Dračák, která pojednává o populární deskové hře, kterou sám Petr pravidelně jako vedoucí v náchodském klubu hraje.

Gergon, jak zní jeho přezdívka, je velkým fanouškem žánru fantasy a jeho velkým snem bylo zkusit natočit méně známý pod žánr urban, tj. fantasy svět v reáliích moderní městské aglomerace. Díky kampaním či službě v reklamě vybavil svoji skupinu slušnou filmovou technikou a nyní stojí před výzvou natočit seriál o šesti epizodách po deseti minutách zvaný velkolepě Darknight.

„Seriál je pokusem o vytvoření něčeho, co tady ještě nikdy nebylo. Žánr Urban fantasy je v naší republice v oblasti filmu dosud neznámý pojem. Navíc bude plný bojových akrobatických scén, jaké se u nás zatím také nenatáčely a celé to bude doplněno temnou rockovou hudbou kapely Komunál,“ odkrývá ambciózní projekt, který už se začal natáčet, režisér.

V nočních ulicích měst probíhají souboje

O čem to celé bude pojednávat? V současné době stále existují lidé, kteří dokáží ovládat magii. Říkají si Soumrak a dělí se na Strážce Světla a Uctívače Temnoty. V nočních ulicích měst probíhají souboje mezi oběma stranami. Zaklínači a světlonoši loví démony a čaroděje. Temnonoš spřádá plány na zničení rovnováhy a do toho všeho přichází mladá dívka, která netuší, jakou vládne silou.

Dark Knight Inferno Neumann 3Obsazení Inferno slibuje zajímavé. Poprvé se do natáčení pustí s profesionálními herci, kteří v předchozím Dračáku mnohdy citelně chyběli. Více nám přiblíží přímo režisér: „Jednu roli vzala Lucie Junková, herečka modelka, která funguje jak tady u nás, tak natáčela i v Americe. Právě s ní jsme měli první natáčecí den a byla naprosto skvělá,“ jásá Petr a dodává: „Před natáčením jsem se bál, že bude zklamaná naší nízkorozpočtovou produkcí, ale naštěstí byla nadšená, překvapená profesionálním přístupem, který se prý nevidí ani u některých českých filmů a spolupráce s ní byla fantastická.“

Natáčení bude probíhat třičtvrtě roku

Petr Neumann, kromě toho že film režíruje, tak hraje hlavní roli a je i autorem scénáře. „Celý scénář se několikrát přepisoval. Když už jsem myslel, že je hotový, tak mi například odpadl nějaký herec, že nebude mít čas a než abych sháněl náhradu, tak jsem přeházel věty, postavy, dialogy a z hlavní role udělal menší roli, kterou ten herec stihne,“ neskrývá rozpaky režisér. Časové zaneprázdnění herců u filmu je velké a bývá často bolavou patou nezávislých projektů. Může to následně pozměnit i celou představu o filmu, své o tom ví i Petr: „Původně jsem se bál, že mi to rozbije scénář a bude to zmatek, ale právě aby se to nestalo, tak jsem všechno promýšlel ještě víc než při původním psaní a mnoho postav dostalo větší hloubku, promyšlenější vztahy a ucelenější obraz,“ prozrazuje genezi tvůrce.

Na výsledku je to znát, když se nenatáčí z povinnosti nebo kvůli výplatě

Dark Knight Inferno Neumann 4Petr Neumann není žádný začátečník, a proto věříme, že se poučí ze svého rozsáhlého projektu Dračák a přiblíží svou tvorbu k těm nejlepším českým nezávislým filmům, které mnohdy oproti svým komerčním protějškům přinášejí více kreativity. On sám nám potvrzuje velký rozdíl, když něco vzniká z radosti a umělecké svobody. „Byl jsem na place profesionálního filmu, kde si polovina štábu stěžovala, když chtěl režisér něco natočit znovu a jinak, protože se báli, že budou muset být na place o půl hodiny déle a radši by film odflákli, než tam museli být přesčas,“ porovnává rutinní přístup české komerční produkce s vlastním nezávislým projektem a dodává: „Něco takového já na svém natáčení nikdy nechtěl. Na výsledku je to znát, když se nenatáčí z povinnosti nebo kvůli výplatě, ale protože nás to baví. Lidi jsou kreativní a neustále vymýšlí čím to ještě vylepšit a co dodělat,“ jasně deklaruje svůj přístup Petr Neumann.

Natáčení seriálu, který se bude pokoušet zaujmout širší veřejnost, začalo na konci srpna a bude trvat až tři čtvrtě roku. Přes zimu se budou točit hlavně obrazy v interiéru. Pak už bude na řadě postprodukce i hudební podkres, který obstará zajímavá regionální kapela. Nezbývá než celému týmu držet palce.

A koho tvůrce zaujal, může se podívat na dřívější obsáhlý rozhovor.

Petr Gergon Neumann vzhlíží k Jackiemu Chanovi

Média