Králové videa: nový trailer, neúspěch na fondu a nová kampaň k dokončení

Autor:

Ambiciózní dokument Králové videa představují další trailer a shánějí prostředky k dokončení.

Králové videa druhá kampaň 1

Podzim už nám klepe na dveře a Králové videa jdou do postprodukčního finále. Rada národního filmového fondu se opět nezávislému filmu vysmála do obličeje, tak musí pomoci k dokončení očekávaného dokumentu fanoušci. Tým okolo Lukáše Bulavy dalším trailerem přesvědčil poslední nedůvěřivce o tom, že tento nezávislý nekomerční dokument bude zpracován na té nejvyšší úrovni. Na celovečerní stopáži nabídne zábavné poučení, ukáže už dnes historické relikty a zahraje i na nostalgickou strunu.

Za střihovým pultem ten správný muž

V sérii článku o připravovaném dokumentu jsme ještě nezmínili toho hlavního muže, který stojí za střihem. Jedná se o Petra Pavlíka, který vystudoval dokumentární režii a do týmu Lukáše Bulavy s přehledem zapadl. „Co nám ovšem nejvíce imponuje, je to, že Petr je správný filmový maniak a fanoušek videa,“ vyzrazuje klíčovou vlastnost a důvod proč si střihače vybral ke spolupráci režisér. Navíc je jedním z redaktorů online magazínu Filmkult a režisér trailerů a TV upoutávek. Stříhal například trailery ke krimi thrilleru Rudý kapitán.Králové videa druhá kampaň 2

Fond zajímavý dokument nepodpořil. Proč?

Není však všechno růžové. Snímek má aktuálně problémy s dofinancováním převzatých ukázek z filmů, jejichž práva se musí zaplatit. „Vzhledem k nedávným nepříjemným událostem, kdy nám audiovizuální fond zamítl žádost o grant, brzy budeme žádat o pomoc vás všechny formou crowdfundigu, protože postprodukce a hlavně práva na ukázky z rychlodabingových fláků stojí neskutečný prachy,“ doufal na jaře režisér Lukáš Bulava.

Proč filmový fond dokument nepodpořil, nechtěl autor komentovat. Pokud však sledujeme dění v nezávislém filmu, vidíme, že případů je více. Naposledy neprošla žádost oceňovaného dua Uhera s Cyroňem, kteří se o tom rozpovídali v letním interview. Nezávislý film tak pokračuje v temném stínu komerčního filmu. Další vlaštovkou, která jej tak může vyvést na světlo, mohou být právě Králové videa, kteří spoléhají na pomoc fanoušků. „Tak snad nás nenecháte ve štychu. Každá stovka se počítá,“ doufá v pomoc karvinský Lukáš Bulava. Kampaň se nyní otevírá a bude trvat zhruba jeden měsíc. Lidé, kteří snímek podpoří, si přijdou na zajímavé odměny.

Nový trailer pod článkem

Kampaň na dokončení filmu

Další články o projektu či interveiw s tvůrcem:

Králové videa se rodí ve střižně. Vznikne i rozšířená režisérská verze?

Králové videa a jejich nový trailer

Vzniká dokument o slavné dekádě rychlodabingu

Hororové filmy jsou dřina, odkrývá režisér Kyselého dechu Lukáš Bulava

Média