Nezávislý film nově v časopise Cinema

Autor:

Redaktorům Unitedfilmu se podařil historický průlom českého nezávislého filmu do celostátní sféry, v podobě rubriky v časopise Cinema, který u nás vychází od roku 1990 pod německou licencí.

Magazine CinemaMilník pro nezávislý film

Časopis Cinema vychází jako jediná prodejná tiskovina ohledně hlavního proudu kinematografie na našem území. Její distribuční síť patří k největším a je vydávána v řádově desetitisícovém nákladu. Přestože je hlavním zájmem časopisu světový distribuční film, učiněné gesto je vstřícným krokem k nové budoucnosti českého filmu.

Rubrika navazuje na tříletý cyklus ročenky nezávislého filmu, která vyšla celkem v třítisícovém nákladu a upoutala na desítku nezávislých filmů a tvůrců.

Redaktoři Unitedfilm se budou nově starat o plnění rubriky ze zdrojů portálu a snažit se ukázat odborníkům i širší veřejnosti, že nezávislý film existuje, má své tvůrce, kvalitu a svůj hluboký smysl. Již je zcela potvrditelný fakt, že z nezávislého filmu i u nás, stejně jako ve světě, mohou vyrůst nová zvučná jména, autorské přístupy a originální filmy.

Říjnové číslo 

Magazine CinemaJiž v první rubrice se mohli čtenáři dozvědět co je to nezávislý film, jak vypadá natáčení dokumentu o populárním knězi či jak se dokončuje dokument Králové videa. Součástí rubriky je i vždy v měsíci tip na zajímavý film z kanálu Vortex.

Příští rubrika vyjde v listopadovém čísle. Neváhejte si časopis obstarat.