Martin Doležal režíruje výpravný válečný kraťas

Autor:

Hra na válku, tak zní pracovní heslo krátkého dobového filmu z tvůrčí dílny Taranis Film.

Návrat k látce od dob Arahose

 „Natáčení výpravného kraťasu Poslední rána je za námi a byly to velmi intenzivní dva dny, od úsvitu do soumraku, dny plné nekompromisního nasazení všech zúčastněných,“ prozrazuje na sociálních sítích režisér Doležal.

Poslední rána Martin Doležal Taranis filmTen po svých kraťasech Delirium, Kvalitní materiál či Za dveřmi opět přidal na obrátkách a připravil svůj nejtěžší projekt od natáčení jeho satirické válečné série Vojín Arahos, jehož poslední díl s názvem Rande s osudem můžete vidět na našem kanále Vortex.

V jednom z nejtěžších natáčení stoprocentní nasazení prokázali oba hlavní herci Zbyněk Lola a Lukáš Horáček (hlavní role ve filmu Delirum), kteří museli bojovat v dobových kostýmech vojáků v zákopech před kamerou a za závojem pyrotechnických efektů.

Malý, přesto multifunkční tým

A komu všemu vděčí za vznik nového filmu jeho režisér? „Velké díky patří dále Viktorovi Hejnovi za jeho neocenitelnou pomocnou režii, Branislavu Zvolenskému za poskytnutí kamerové techniky, za zvuk a nepřetržitou technickou asistenci, Janu Fraňkovi za perfektní maskérské práce i starost o atmosféry, Emilovi Novákovi za významnou pomoc s výpravou a s atmosférami, Petrovi Hrazdilovi za spolehlivé technické zázemí a explozivní pyrotechnickou práci,“ děkuje režisér a dodává i chválu svým komparzistům, stejně tak své ženě Evě za catering.

Malý, přesto multifunkční tým kolem nezávislého filmaře Martina Doležela opět dokazuje, že natočení žánrových obrazů nevyžaduje stovky tisíc korun, nýbrž jen vytrvalost, šikovnost a tvůrčího týmového ducha. Už nyní film budí velká očekávání vytvořenou atmosférou, vybranou lokací, efekty a kostýmy. Nezbývá, než se těšit na další informace ohledně příběhu a termínu dokončení. Jisté ovšem je, že kromě kamery a kompletní postprodukce, Martin Doležal obstará i povedený soundtrack.

foto: Viktor Hejna