Kančí les zvítězil na 10. ročníku festivalu Cinema Open

Autor:

Filmový festival nezávislého filmu Cinema Open, který letos slavil své 10. jubileum, proběhl poslední víkend 29. a 30. listopadu 2019 v Bio Central v Hradci Králové. Vítězný snímek Kančí les a jeho autoři Aleš Jednounek a Radim Novák získali rovnou dvě ocenění. Cenu za nejlepší režii a cenu za nejlepší scénář. Odnesli si i hlavní odměnu ve výši 25 tisíc Kč, kterou každoročně oceňuje Královéhradecký kraj nejlepší snímek festivalu. Třetí cenu za nejlepší kameru získal snímek In Ictu Oculi a jeho autor Gleb Volkov.

Na festival se přihlásilo více jak 50 snímků, do programu se však dostalo 14 nejlepších. Velký zájem byl nejen o filmy samotné, ale i o tzv. master class – besedy s režiséry, scénáristy a dalšími osobnostmi filmového odvětví. Přijel například Jan Haluza, který předával své zkušenosti z filmu První akční hrdina nebo loňští vítězové Milan Cyroň a Tomáš Uher.

Rodiče s dětmi ocenili více jak hodinový pohádkový blok o sobotním odpoledni a výtvarné dílny v kavárně Bio Central.

Svou premiéru na velkém plátně v kině zažil i sportovní dokument Nagano Tapes, jehož promítání si osobně přijel užít hokejový trenér Slavomír Lener, který společně s Ivanem Hlinkou dovedli v roce 1998 český tým v Naganu ke zlaté medaili.

Marta Bergmanová, Foto: Impuls Hradec Králové

Fotogalerie

 

https://www.impulshk.cz/wp-content/uploads/2019/12/finalove-udileni-cen-martina-erbsova.jpghttps://www.impulshk.cz/wp-content/uploads/2019/12/gleb-volkov-nejlepsi-kamera.jpghttps://www.impulshk.cz/wp-content/uploads/2019/12/pasky-z-nagana.jpg

 https://www.impulshk.cz/wp-content/uploads/2019/12/slavomir-lener-rozhovor.jpg

https://www.impulshk.cz/wp-content/uploads/2019/12/master-class-plas-sv-sebestiana.jpg

https://www.impulshk.cz/wp-content/uploads/2019/12/zaverecna-recepce-pro-hosty-a-tvurce-03.jpghttps://www.impulshk.cz/wp-content/uploads/2019/12/atmosfera-cinema-open-5.jpg

Média