Multikulturní rubrika
Andreas Kreuzer

Andreas Kreuzer

Šéfredaktor

Nezávislý filmař a zakladatel Unitedfilmu.

Show 2022Drama / Thriller
Slovensko / Česko, 2022

Režie:

Dan Pánek

Kamera:

Adam Janata

Produkce:

Peter Jancura

Zvuk:

Matej Wolf

Scénografie:

Filip Buchta

Kostýmy:

Zora Davidová
 
Šest zcela odlišných lidí se probouzí v klecích v uzavřeném hangáru. Jak se tam dostali? Proč? Co jsou skutečně zač a hlavně kdo je ten, jenž je uvěznil?

Žluté květy 1Horor, Česko, 2023

Režie:

Lukáš Bulava

Hrají:

Robert Vrba, J. Achab Haidler, Petr Panzenberger, Stanislava Jachnická, Zuzana Truplová, Adam Langer, Krystína Krajíčková Panzerbergerová, Zora Ulla Keslerová, Zuzana Martínková a další

Československo, sedmdesátá léta, vyšetřování několika krvavých vražd v malé, zapadlé vsi plné podivných charakterů.

 

 

ZbojníkDobrodružný / Drama / Historický
Česko, 2022

Režie:

Leoš Kastner

Scénář:

Leoš Kastner

Kamera:

Leoš Kastner

Produkce:

Robert Cejnar
 
Film sleduje životní cestu hlavního hrdiny Oldřicha z Roupova, syna vladyky, který se po návratu z Deváté křížové výpravy ocitne ve zpustošené zemi. Král Přemysl Otakar II. padl na Moravském poli a do Českého království přišly zlá léta. Oldřich se svým přítelem Jetřichem najdou útočiště v Sukořínském lese lapků. Události v kraji brzy doženou Oldřicha z Roupova k tomu, aby vyhlásil nepřátelství šlechtici Děpoltovi z Rýzmberka a stal se vůdcem zbojnické bandy. (ČSFD)

Objev nezávislého filmu, šarmantní modelka, okouzlující herečka a vynikající zpěvačka Vlasta Ulrichová, úspěšně pokračuje s dalšími projekty. Po několika foceních, mimo jiné pro TV show 7 pádů Honzy dědka, nyní vyšel nový videoklip populárního zpěváka a rappera jménem Renne Dang s Vlastou v hlavní roli.

Ata posterDokumentární / Drama
Česko,2021

Režie:

Vít Mazánek

Produkce:

Lukáš Blažek
 
Vše začalo nevinně. Dva litomyšlští studenti, Jan Pech a František Snopek, z klukovské nerozvážnosti roztrhali a poté do záchoda místního gymnázia spláchli podobizny Stalina a Gottwalda. Po udání tamního školníka se rozjela kola vyšetřování, která semlela nejen oba zmíněné výtečníky, ale i mnohé další. Zatýkání a výslechy se staly politickým nástrojem komunistické strany v jejím boji proti organizacím, jež jí odmítaly poslušnost.
ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 72