Andreas Kreuzer

Andreas Kreuzer

Šéfredaktor

Nezávislý filmař a zakladatel Unitedfilmu.

Jednou z hlavních předností nezávislého filmu je možnost svobodně obsadit role. Díky tomu se mohou nalézat mladé talenty. Tuto dovednost si osvojil zejména nezávislý režisér a producent Lukáš Koláček. Před lety takto objevil herečku Sarah Haváčovou. Ta si posléze zahrála princeznu Lenku v pohádce Škola princů (2010) a sbírala vavříny za nejlepší herecký výkon ve filmu Marinka (2013). Momentálně natočila tv minisérii V pozadí události v režii Jana Hřebejka.

Někdo objevuje Ameriku, jiný zase odnož filmového hnutí. Po 10 ročnících festivalu nezávislých filmů Cinema Open a po 7 letech činnosti portálu nezávislého filmu, včetně kanálu Vortex, konečně naše veřejnoprávní televize zaznamenala proud českého nezávislého filmu. A to už dlouhou dobu provozuje z peněz daňových poplatníků speciální kulturní kanál ČT Art nebo speciální pořad o filmu Průvan.

cesta do kandaharuDrama, road movie

Česko, Velká Británie,  2021

Režie:

Petr Vopěnka

Scénář:

Petr Vopěnka

Kamera:

Petr Vopěnka

Hrají:

Andrea Tesařová, Denis Docenko, Tomáš Karab, Michaela Krylov, Natálie Steklá, Ladislav Knote a další
 

Film Cesta do Kandaháru vypráví příběh sourozenců Příhodových, Československých reprezentantů ve sjezdovém lyžování, kteří se v roce 1949 vydali na cestu za svobodou.

V roce 1949 se situace pro většinu lidí v Československu stále zdála jako začátek prosperující budoucnosti. Zdaleka to však neplatilo pro všechny. Jakýkoliv jiný, než bezvýhradně poslušný přístup k nastupujícímu normálu, vedl k úplné ztrátě svobody a často i života. A právě v této době, kdy hranice ještě nebyly obehnány elektrickým plotem, ale do pohraničí se už smělo jen s propustkou, se hlavní protagonisté příběhu odhodlají k útěku. Alexandra a František se pod záminkou budování vysídleného pohraničí dostanou až na samý okraj znovu nesvobodné republiky, svých sil a svého štěstí. Oba jsou lyžaři a trénovaní sportovci. Ale ne vše se dá natrénovat. V době, kdy nastupující komunistický režim uzavírá hranice a nastoluje diktaturu se má odehrát nejdůležitější závod jejich života.

 

Město Helebrant Diviš nezávislý film teaser posterKrimi, thriller

Česko, 2021

Režie:

Jiří Diviš

Scénář:

Jiří Diviš

Kamera:

Jakub Šimůnek

Hrají:

Jarek Hylebrant, Tomáš Dastlík, Veronika Divišová, Oskar Hes a další
 
Příběh filmu se odehrává během 24 hodin v Praze. Klára, Viki a Mechanik se každý den pohybují na hraně zákona. Rajón, do kterého všichni tři patří, kontroluje dvojice vymahačů. Netrvá dlouho a jejich osudy se během dne dramaticky protnou. A někoho to bude stát život.

 

Nezávislý filmař Jiří Diviš píše scénáře, točí dokumenty i videoklipy. Už má za sebou několik úspěšných hraných krátkometrážních filmů a v současné době dokončuje celovečerní snímek Město, který byl natočen na mobilní telefon a s kterým by chtěl po skončení pandemie do kin.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 71