Lukáš Koláček

Lukáš Koláček

Redaktor

Režisér

Režisér filmu Marinka a moravák každým coulem. Lukáš udržuje kontakt s českými nezávislými filmaři, dodává rozhovory a podílí se na přípravách námi pořádaných akcí.

Bohdan Zajčenko článek 2nar. 8.8.1987

Filmografie:

2018 Šichta

2015 Pivo a Pardubice

Bohdan Zajčenko je mladým odvážným filmařem. Perfektně zvládá jak práci za kamerou, tak držení pomyslné režisérské taktovky. Jeho hlavní činností je natáčení reklamních videí a videoklipů. Vytvořil reklamy pro známé klienty jako například rádio Evropa 2, pivovar Kozel nebo web mapy.cz. Na festivalu Cinema Open 2018 však všechny ohromil jeho krátký nezávislý film Šichta. Film si nakonec v těžké konkurenci vybojoval cenu za nejlepší scénář.

Bohdan Zajčenko je mladým odvážným filmařem. Perfektně zvládá jak práci za kamerou, tak držení pomyslné režisérské taktovky. Jeho hlavní činností je natáčení reklamních videí a videoklipů. Vytvořil reklamy pro známé klienty jako například rádio Evropa 2, pivovar Kozel nebo web mapy.cz. Na festivalu Cinema Open 2018 však všechny ohromil jeho krátký nezávislý film Šichta. Film si nakonec v těžké konkurenci vybojoval cenu za nejlepší scénář. Bohdan si tak plně uvědomuje svobodu a výhody i nevýhody nezávislého filmu. O nich také bude v následujících řádcích řeč.

Půvabná herečka Kamila Janovičová zazářila jako Anička v pohádce Tajemství staré bambitky po boku Tomáše Kluse a Ondřeje Vetchého. Diváci ji mohou znát i z populárních seriálů Vyprávěj nebo Specialisté. Exceluje také v představeních Pane vy jste vdova či Drákula souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Přesto všechno si vyhranila čas, aby ztvárnila hlavní ženskou postavu v historickém dramatu Pláč svatého Šebestiána, jenž se stal loni nezávislým filmem roku. Bylo žádoucí tuto talentovanou herečku vyzpovídat.

Narušitel, toto jméno nese celovečerní filmový debut Davida Baldy. Mladý tvůrce se během několika let díky svým předešlým nezávislým filmům propracoval až k filmu v takzvané široké distribuci. Trailer i rozhovory s režisérem navnadily diváky na svěží snímek. Provětrá skutečně ‘‘zatuchlý‘‘ český filmový rybníček? Povedlo se mladému tvůrci dostát tomuto očekávání?

ZačátekPředchozí123DalšíKonec
Strana 1 z 3