Nová řada filmových kamer Panasonic VariCam

Autor:

Ani tento z dalších velkých výrobců elektroniky a hráčů na poli filmových kamer nezůstal pozadu. Japonská firma Panasonic zavedla na trh novou řadu filmových kamer s velkým snímačem a vyměnitelnými objektivy pod značkou VariCam.

 Kamery nabídnou kromě profesní ergonimie filmový look podobný jako filmové analogové kamery. Jejich použití je určeno zejména pro hranou filmovou tvorbu. Samozřejmostí je u nich nastavitelný frame rate pro efekty slow motion a nahrávání ve filmovém módu 24 snímků za vteřinu.  

V nabídce jsou momentálně dvě. První model VariCam 35 s velikostí čipu Super 35mm natáčí  v 4K kvalitě s filmovým bajonetem PL a VariCam HS se záznamem ve Full HD kvalitě se závitem objektivu 2/3 pro objektivy od sesterských HD kamer. Druhá jmenovaná má 3 čipovou technologii 3MOS.  Více rozdílu dole ve srovnávací tabulce.

Kamery jsou navržené modulárně, to znamená, že na tělo kamery se připevní záznamový rekordér, umožňující natáčet na paměťová média P2 a disponují HD-SDI nekomprimovaným výstupem. To má zajisté výhodu v možnosti budoucího upgradu. Od doby kdy se na trh dostala průkopnická kamera Red One se tedy potencionální nabídka neustále rozšiřuje, což je pro nezávislého filmaře jenom dobře. Tyto modely s ohledem na vysokou cenu (cca 500 tisíč Kč) jistě nebudou patřit do vlastnictví nezávislého štábu, ale jistě na něm můžete brzy narazit ve specializovaných půjčovnách. Mají optimální předpoklady pro prvotřídní výsledky a odolnost v terénu.

 Podívejte se na demonstrační obrázky kamer Panasonic VariCam:

Média