Poznejte ruční stabilizéry Helix

Autor:

Chcete natáčet stabilní záběry a nemůžete si dovolit Steadicam? Nevadí, firma Letus vám nabídne dostupnější alternativu se svým stabilizérem Helix.

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o ručních stabilizátorech se stabilizačním kloubem (jinak zvaný gimbal), tak zpozorněte. Díky komunitě nezávislých filmařů vznikla nová řada stabilizátorů, které lze pouze držet v rukou a které zpočátku dokázaly pouze udržet malé kamery jako GoPro Hero, ale časem se jejich konstrukce rozrostla pro podporu těžších kamer a dnes firma Letus, přední výrobce těchto 3-osových ručních stabilizátorů nabízí 3 různé druhy modelu Helix, takže si vyberete přesně ten model, který se hodí právě pro tu vaši kameru.

Letus Helix je největší nabízený model a unese až 10 kg hmotnosti. Zajímavostí je, že pokud vlastníte Steadicam vestu a rameno, můžete s nimi Helix propojit. K dispozici je 3-osová nebo 4-osová verze, podle toho, zda jste ochotni utratit extra $1000.

Letus Helix Jr. je dostupnější a lehčí verze určená pro majitele zrcadlovek a menších kamer. Unese něco málo přes 3 kg. Je ideální pro situace, kdy nebudete moci ovlivňovat prostředí a budete naopak muset pracovat v omezeném prostoru nebo při rychle se měnících podmínkách jako například u svateb nebo dokumentech. Helix Jr. tak představuje zlatou střední cestu pro nezávislé filmaře, kteří si nemohou dovolit utratit $4000 až $5000 a přesto chtějí udělat kvalitní stabilní záběry.

Letus Helix GP byl vyvinut speciálně pro GoPro kamery, aby jejich majitelům pomohl vytvořit stabilnější záběry v náročném prostředí.

Média