Affinity Designer je volná beta pro Windows

Autor:

Potřebujete si vyrobit plakát pro váš film nebo pěknou vektorovou grafiku pro speciální efekty? Affinity Designer konečně překročil hranice mezi platformami a je tu i pro uživatele Windows.

affinity designer01Velké zaběhnuté korporace se poslední dobou otřásají v základech když nové a nadějné firmy přicházejí s lepší nabídkou dostupných produktů. Stejně jako Xiaomi vážně ohrožuje GoPro na poli sportovních kamer, nebo Apertus usilovně pracuje na vývoji open source kamery, stejně tak anglická Serif silně šlape na paty Adobe a jejím grafickým nástrojům. Na platformě Apple Mac jsou nyní Affinity Photo a Affinity Designer široce rozšířenými nástroji. Serif si vydobili srdce grafiků, designérů a ilustrátorů hlavně příjemným uživatelským rozhraním a zajímavými funkcemi. Hlavně jim ale pomáhá, že je tento software na prodej jako za starých časů - co si koupíš, to ti zůstane - a cenově příznivá politika.

Nyní, po úspěchu na MAC OS konečně Serif uznal i hodnotu Windows a tak tu máme otevřenou beta verzi Affinity Designeru (alternativy k Adobe Illustrator), stačí jen otevřít příslušnou stránku, zadat své údaje (stačí jen jméno a email) a obdržíte na email link pro stahování. Beta je plánovaná na několik týdnů, takže času na testování je dost. Program je plně funkční a lze z něho normálně exportovat většinu používaných formátů, takže není v podstatě nijak omezen, dokonce i otevírá soubory .pdf a .ai. Společnost sbírá zpětnou vazbu skrze své fórum, takže se s nimi o své zkušenosti můžete podělit a udělat program lepším. Nezapomeňte si přečíst tutoriály a shlédnout videa, aby vám neunikly zajímavé inovativní funkce, které tento program nabízí.

Odkaz na stažení můžete získat zde: https://affinity.serif.com/en-us/windows/

Média