Hybridní video foto přístroj Canon EOS XC15

Autor:

Kompaktní, pohodlné a nenápadné zařízení 2v1 pro natáčení 4K UHD videa s profesionálním zvukem XLR.

Canon EOS XC15 je nástupce lehké profesionální 4K kamery XC10, která byla představena v roce 2015 jako univerzální foto-kamera.

Její možné použití je jako vhodná A kamera pro začátečníky, pro levnější produkce nebo jako rezervní kamera pro profesionální videa. Kamera je vybavena stejným snímačem, procesorem i objektivem jako její předchůdce.

Nyní je dodávaná včetně jednotky MA-400 pro připojení XLR mikrofonu. Nabízí 4K UHD video s vysokou přenosovou rychlostí, interním záznamem a dynamickým rozsahem 12 EV, přípojky XLR s nezávislou hlasitostí a napájením phantom 48V. Tyto nástroje podporují profesionální audio vstupy a zajistí snadnou integraci i do profesionální postprodukce.

Snímková frekvence přístroje je 24,00P / 25P a nastavení Cinema EOS „Look“ usnadňují integraci záznamu do střižen. Kompaktní a lehké tělo pro diskrétní natáčení, fotografie 12 MP, ISO 20000 a 10x optický zoom znamená snadné pohodlné natáčení 4K videa na kartu CFast v kodeku XF-AVC 4:2:2 Výhodou je rychlé automatické zaostřování, kompendium na displej s lupou, které nahradí běžný hledáček. Pokud jej sundáte, získáte otočný displej LCD. Samozřejmostí je i vestavěná WiFi pro dálkovou obsluhu kamery.

Za cenu necelých 60 tisíc tak tvůrce získá univerzální přístroj pro záznam videa a může jej pohodlně použít i na fotografickou tvorbu. Oproti běžným zrcadlovkám je tento typ vhodnější pro natáčení i díky dodávaném příslušenství, které musíte k běžné DSLR dokupovat zvlášť.

Média