Skener Blackmagic Cintel má druhou verzi

Autor:

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design představil nový produkt Cintel Scanner 2, druhou generaci revolučního zařízení pro skenování filmového materiálu v reálném čase

Cintel Scanner 2 nabízí rozhraní Thunderbolt 3 a PCIe, novou mechaniku pro 35mm film umožňující skenování do HDR formátů, a také výstup časového kódu.  Je vybaven vysokorychlostním rozhraním pro připojení k pracovním stanicím se systémy macOS a Windows. Technologie Thunderbolt 3, nabízená nejnovějšími počítači značky Apple, podporuje přenosové rychlosti až 40 Gb/s a umožní skenování materiálu do rozlišení 4K v reálném čase. Navíc je k dispozici i externí PCIe rozhraní pro připojení k počítačům se systémy Windows nebo Linux.

Nové výstupy pro bifázový synchronizační signál a časový kód dovolí synchronizovat Cintel Film Scanner 2 s další studiovou technikou. Bifázový synchronizační signál je ideální například pro přehrávače magnetických zvukových stop, které často nedisponují vstupy pro časový kód. Díky novým synchronizačním funkcím je Cintel Scanner 2 kompatibilní s podstatně větším množstvím historické filmové techniky.

Cintel Scanner 2 disponuje také novou mechanikou pro 35mm film, která dovoluje skenovat do HDR (high dynamic range) formátů. Studia vybavená novým modelem skeneru Cintel tak budou schopna uspokojit rostoucí poptávku po 4K HDR obsahu. Díky vysokému rozlišení a širokému dynamickému rozsahu 35mm filmového materiálu mohou uživatelé naskenovat své stávající filmové knihovny do nových 4K HDR formátů a distribuovat je pomocí moderních streamovacích služeb Netflix a Apple TV. Podpora pro skenování 16mm materiálu do HDR formátů se připravuje.

Nové funkce pro skenování do HDR formátů zprostředkovává software DaVinci Resolve 15 Studio, který je součástí dodávky. DaVinci Resolve 15 Studio nabízí barevné korekce akcelerované prostřednictvím GPU a mastering materiálu do standardů DolbyVision, HLG, HDR a HDR10+. DaVinci Resolve 15 Studio dále přináší nové nástroje ResolveFX Revival pro automatické retuše prachu a jiné kontaminace, funkce pro automatické vyplnění větších poškozených partií i pokročilé nástroje pro redukci šumu.

Cintel Scanner 2 bude v prodeji během června 2018.

Zdroj:  Blackmagic, Syntex

 

Média