Stříhejte film jako Tarantino

Autor:

Znáte ikonu červené žraločí tlamy? Pokud vám to nic neříká, nemůžete znát jedinečný editační nástroj, který dokonce můžete mít ve svém studiu legálně zdarma.

V Lightworks se tvořily oscarové filmy

Lightworks je totiž profesionální střihový editor oceněný Akademií a Emmy, podporující zpracování videa až do 4K. V posledních 25 letech byl Lightworks použitý k výrobě nejlepších filmů v historii kinematografie. Například Pulp Fiction Quentina Tarantina, Road to Perdition s Tomem Hanksem, Hugo režiséra Martina Scorseseho, oscarového snímku Králova čer a mnoho dalších. A nyní se distributoři ho rozhodly zpřístupnit zdarma.

 

 

 

lwksgui

Revoluce v dostupnosti profesinálního nástroje všem

Lightworks je silný nástroj s výkonem a vlastnostmi, které očekáváte, s podporu všech potřebných kodeků pro nezávislého filmaře ve formátech SD, HD, 25 a 4K, samozřejmě i souborů z Red kamery. Filozofií výrobce, který se rozhodl k revolučnímu kroku, nabídnout editor zdarma širokým vrstvám, je dát každému nejpohodlnější prostředí nelineárního střihového editoru, který je používán ve filmovém světe více jak 20 let na nejlepší hranou tvorbu, ale i sport a zpravodajství. Lightworks poskytuje vše, co je potřebné k tomu, aby vaše filmy vypadaly lépe.

Jediný editor na světě pro všechny operační systémy

Tento program je unikátní i tím, že ho můžete stáhnout pro všechny tři hlavní platformy operačního systému. Upozorňujeme pouze na jedno úskalí. S programem můžete pracovat legálně zdarma, na libovolném počtu pracovních stanic, pozor si však musíte dát na to, že některé komerční enkodéry, pokud chcete video vyexportovat, jsou za licenční poplatky. Ceny nejsou vysoké, avšak je nutno tuto podmínku při rozhodování zvážit. Stejně tak se práce ve střihovém editoru vymyká zvyklostem, které jsme si navyklii zažít v nejdostupnějších komerčních softwarech jako Adobe Premiere, Sony Vegas nebo Final Cut. Ale ty, kteří se rozhodnou s tímto softwerem koketovat jistě neprohloupí. Kdo může totiž říci, že váš film vznikl na stejném systému jako kultovní film Quentina Tarantina?

Pro ty, kteří si na to netroufají máme informaci, aby byli trpělivý. Portál Unitedfilm chystá speciální seriál, jak si postavit filmové studio na bázi open source, tj. bez investicí do drahého operačního systému a programů, které jsou potřebné pro celý produkční řetězec.

Stahujte program zde

Lightworks Windows GUI