Nový Panasonic 4K s palcovým čipem a HEVC

Autor:

V nabídce společnosti Panasonic se objevuje nový model videokamery AG-CX350.

Model AG-CX350 je první z nové řady kamer značky Panasonic spojující pokročilou konektivitu s profesionálními funkcemi pro natáčení i streaming. Jde o první kompaktní kamkordér s podporou technologie NDI HX pro bezproblémový přenos videa a dálkové ovládání přístroje v rámci IP sítí. Výsledkem je snadná distribuce obsahu na web i bezproblémová interoperabilita v prostředí větších produkčních celků.

panasonic ag cx350Kamera je osazena širokoúhlým (24,5 mm) objektivem s 20x zoomem (až 490 mm) a také nově vyvinutým 1“ 4K MOS senzorem pro záznam 10bitového 4K/UHD nebo FHD 50/60p videa na SDXC karty (dva sloty) s možností variabilní snímkové frekvence (1-50 fps v UHD, až 100 fps v FHD). Nechybí ani gamma režim HLG (ITU Rec.2100) pro HDR video! Nový efektivní kodek HEVC (LongGOP, 10 bitů, 4:2:0/MOV) zajistí bezproblémovou editaci a přehrávání videa i na přenosných počítačích. Panasonic AG-CX350 rovněž podporuje streaming na platformy Facebook, YouTube a další díky podpoře protokolů RTSP a RTMP. V budoucí aktualizaci bude implementována podpora formátu MXF P2 (AVC-Intra a AVC-LongG) např. pro zpravodajské účely.

Tělo kamery je dále vybaveno vysoce světelným LCD displejem s vysokým rozlišením, kvalitním OLED hledáčkem, SDI/HDMI paralelními výstupy a moderní elektronikou pro malou spotřebu, kompaktní rozměry a váhu pouhých 1,9 kg.

Přístroj je ideální pro nezávislé dokumentaristy a publicisty. Oproti zrcadlovkám nabízí větší komplexnost, profesionální ergonomii a snese i větší zátěz v terénu.  Cena kamery je 100 tisíc Kč bez DPH.

Více ve videu níže.

Zdroj: Syntex.cz

Média