Andreas Kreuzer

Andreas Kreuzer

Šéfredaktor

Nezávislý filmař a zakladatel Unitedfilmu.

„Je to skandální, píše se rok 2023 a i v Česku se můžeme setkat s cenzurou,“ upozorňuje nezávislý publicista Cinemy a šéfredaktor portálu Unitedfilm Lukáš Koláček. Po jeho kritice celostátní filmové soutěže České vize se totiž stala nevídaná věc. A to prostřednictvím nadnárodního filmového registu, který podpořilo vznikem přímo Ministerstvo kultury a finančně na něj přispívala v průběhu času i zmiňovaná organizace Nipos, která je zřízena přímo ministerstvem. Jedná se o server Filmdat, na němž byla umístěna upoutávka na konstruktivní kritiku. A celý článek bez vysvětlení zmizel. A ne poprvé.

listopad 13, 2022

Show

Show 2022Drama / Thriller
Slovensko / Česko, 2022

Režie:

Dan Pánek

Kamera:

Adam Janata

Produkce:

Peter Jancura

Zvuk:

Matej Wolf

Scénografie:

Filip Buchta

Kostýmy:

Zora Davidová
 
Šest zcela odlišných lidí se probouzí v klecích v uzavřeném hangáru. Jak se tam dostali? Proč? Co jsou skutečně zač a hlavně kdo je ten, jenž je uvěznil?
listopad 5, 2022

Žluté květy

Žluté květy 1Horor, Česko, 2023

Režie:

Lukáš Bulava

Hrají:

Robert Vrba, J. Achab Haidler, Petr Panzenberger, Stanislava Jachnická, Zuzana Truplová, Adam Langer, Krystína Krajíčková Panzerbergerová, Zora Ulla Keslerová, Zuzana Martínková a další

Československo, sedmdesátá léta, vyšetřování několika krvavých vražd v malé, zapadlé vsi plné podivných charakterů.

 

 

říjen 17, 2022

Zbojník

ZbojníkDobrodružný / Drama / Historický
Česko, 2022

Režie:

Leoš Kastner

Scénář:

Leoš Kastner

Kamera:

Leoš Kastner

Produkce:

Robert Cejnar
 
Film sleduje životní cestu hlavního hrdiny Oldřicha z Roupova, syna vladyky, který se po návratu z Deváté křížové výpravy ocitne ve zpustošené zemi. Král Přemysl Otakar II. padl na Moravském poli a do Českého království přišly zlá léta. Oldřich se svým přítelem Jetřichem najdou útočiště v Sukořínském lese lapků. Události v kraji brzy doženou Oldřicha z Roupova k tomu, aby vyhlásil nepřátelství šlechtici Děpoltovi z Rýzmberka a stal se vůdcem zbojnické bandy. (ČSFD)

Objev nezávislého filmu, šarmantní modelka, okouzlující herečka a vynikající zpěvačka Vlasta Ulrichová, úspěšně pokračuje s dalšími projekty. Po několika foceních, mimo jiné pro TV show 7 pádů Honzy dědka, nyní vyšel nový videoklip populárního zpěváka a rappera jménem Renne Dang s Vlastou v hlavní roli.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 72