Lukáš Koláček

Lukáš Koláček

Redaktor

Režisér

Režisér filmu Marinka a moravák každým coulem. Lukáš udržuje kontakt s českými nezávislými filmaři, dodává rozhovory a podílí se na přípravách námi pořádaných akcí.

Půvabná herečka Kamila Janovičová zazářila jako Anička v pohádce Tajemství staré bambitky po boku Tomáše Kluse a Ondřeje Vetchého. Diváci ji mohou znát i z populárních seriálů Vyprávěj nebo Specialisté. Exceluje také v představeních Pane vy jste vdova či Drákula souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Přesto všechno si vyhranila čas, aby ztvárnila hlavní ženskou postavu v historickém dramatu Pláč svatého Šebestiána, jenž se stal loni nezávislým filmem roku. Bylo žádoucí tuto talentovanou herečku vyzpovídat.

Narušitel, toto jméno nese celovečerní filmový debut Davida Baldy. Mladý tvůrce se během několika let díky svým předešlým nezávislým filmům propracoval až k filmu v takzvané široké distribuci. Trailer i rozhovory s režisérem navnadily diváky na svěží snímek. Provětrá skutečně ‘‘zatuchlý‘‘ český filmový rybníček? Povedlo se mladému tvůrci dostát tomuto očekávání?

Jednatřicetiletý Jonáš Vacek, rodák z Lipníka nad Bečvou, vystudoval filmovou režii a scenáristiku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Na škole se zaměřil na filmy, jejichž děj se odehrává v bližší či vzdálenější minulosti. Oblíbeným tématem jeho tvorby je otázka hrdinství a boj dobra se zlem v různých podobách, což uplatnil v několika hraných krátkometrážních filmech. Nyní se pustil na volné noze do svého prvního dokumentu, s netradičním námětem i názvem a z náboženského prostředí. Přestože přišlo na práci zadání, k dílu přistupoval s naprostou uměleckou nezávislostí, kterou by mu těžko někdo jiný, než bratský řád, dovolil.

ZačátekPředchozí123DalšíKonec
Strana 1 z 3