Lukáš Koláček

Lukáš Koláček

Redaktor

Režisér

Režisér filmu Marinka a moravák každým coulem. Lukáš udržuje kontakt s českými nezávislými filmaři, dodává rozhovory a podílí se na přípravách námi pořádaných akcí.

Po delší době nadešel čas vrátit se k filmovému podcastu.

Milovníci pohádek zbystřete! Na obzoru je nový snímek z dílny Jiřího Česáka. Tento nezávislý filmař chrlí takřka jednu pohádku za druhou. V komerčním filmu s ním stíhá držet tempo snad jen Zdeněk Troška. Jeho nový počin nese název Mlýnku, dost! 

Ze stránek časopisů, tisku i mnohých recenzí filmových kritiků si můžeme přečíst, že český film není v dobré kondici. Nemáme údajně kvalitní scénáře, režiséry a kvalitou se nemůžeme měřit s filmaři z dalších vyspělých evropských států. Žijeme tedy skutečně v době temna?

Bohdan Zajčenko článek 2nar. 8.8.1987

Filmografie:

2018 Šichta

2015 Pivo a Pardubice

Bohdan Zajčenko je mladým odvážným filmařem. Perfektně zvládá jak práci za kamerou, tak držení pomyslné režisérské taktovky. Jeho hlavní činností je natáčení reklamních videí a videoklipů. Vytvořil reklamy pro známé klienty jako například rádio Evropa 2, pivovar Kozel nebo web mapy.cz. Na festivalu Cinema Open 2018 však všechny ohromil jeho krátký nezávislý film Šichta. Film si nakonec v těžké konkurenci vybojoval cenu za nejlepší scénář.

Bohdan Zajčenko je mladým odvážným filmařem. Perfektně zvládá jak práci za kamerou, tak držení pomyslné režisérské taktovky. Jeho hlavní činností je natáčení reklamních videí a videoklipů. Vytvořil reklamy pro známé klienty jako například rádio Evropa 2, pivovar Kozel nebo web mapy.cz. Na festivalu Cinema Open 2018 však všechny ohromil jeho krátký nezávislý film Šichta. Film si nakonec v těžké konkurenci vybojoval cenu za nejlepší scénář. Bohdan si tak plně uvědomuje svobodu a výhody i nevýhody nezávislého filmu. O nich také bude v následujících řádcích řeč.

ZačátekPředchozí123DalšíKonec
Strana 1 z 3